Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Andrejs Ērglis

Aizklauvēties līdz senioru sirdīm

Kardiologs Andrejs Ērglis par to, vai karstā laikā jārušinās dobē, par pozitīvo un negatīvo antivakseru kustībā, par vecuma relativitāti un par to, kādā valodā runā politiķi.

Par gada cilvēku medicīnā atzīts kardiologs Andrejs Ērglis

Šodien Gada balvas medicīnā 2014 pasniegšanas ceremonijā par Gada cilvēku medicīnā tika atzīts Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.Savulaik Pauls Stradiņš Latvijā ieviesa asins pārliešanu un ķirurģisko onkoloģiju, bet viņa mazdēls Andrejs Ērglis ir attīstījis digitālo angiogrāfiju, angioplastiju, un Latvija sirds ārstēšanas jomā kļuvusi par līderi Eiropā.

Ērglis: Latvijā ārstus nenoturēs, ja atalgojums ar citu valstu speciālistiem atšķiras 20 reižu

"Ja ārstu atalgojums Latvijā no Eiropas attīstītajām valstīm atšķirtos divas reizes, to vēl varētu paciest, bet, ja tas atšķiras 20 reižu, tad ārstus Latvijā nenoturēs. Kvalificēts ārsts Anglijā dienā nopelna 100 mārciņas jeb 100 latu dienā. Tā vēl nav tā lielākā naudas summa," laikrakstam Latvijas Avīze norādīja kardiologs, Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs, Latvijas Universitātes kardioloģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesors Andrejs Ērglis.

Speķa, šņabja stāsti jāaizmirst

Kardiologs Andrejs Ērglis savas dzīves krāsas spilgtina ar sporta aktivitātēm, literatūru un mūziku. Tas palīdz dzīvē nesagurt.

Latvijā veikta pirmā cilmes šūnu ievadīšana aizkuņģa dziedzerī diabēta pacientiem

Latvijas Kardioloģijas centrā tika veikta Latvijā pirmā mononukleāro šūnu frakcijas ievadīšana aizkuņģa dziedzerī diviem 2.tipa diabēta pacientiem pie koronārās artērijas saslimšanas. Šūnas tika ievadītas cerībā, ka tās būtiski uzlabos aizkuņģa dziedzera darbību un palīdzēs pacientiem atbrīvoties no insulīna un/vai zāļu lietošanas nepieciešamības. Procedūras veica centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis kopā ar komandu.

Kardioloģijas centrs: apdraudēta arī akūtu sirds slimnieku ārstēšana

Latvijas Kardioloģijas centrs (LKC) pēc šobrīd plānotā finansējuma varēs veikt tikai 3 akūtas angioplastijas dienā. Nepieciešams būtu veikt vidēji 7 – 12 angioplastijas dienā, informē centrs.  Latvijas kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis un LKC ārsti ētisku un morālu apsvērumu dēļ esot neizpratnē, kā turpmāk rīkoties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide