Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Arheoloģija

Izdota grāmata par krāsām un to nozīmi arheoloģiskajos tērpos

Latvijas Nacionālais kultūras centrs izdevis grāmatā kultūrvēsturnieces, Dr.art. Ievas Pīgoznes pētījumu Krāsas un to nozīme baltu 3.-13. gadsimta apģērbā, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.

Pilskalnu sprādziens

Arheologs Juris Urtāns par to, vai ir iespējams iejusties senlatvieša ādā, pilskalnu atklāšanas bumu Latvijā un par to, kas un kur iznīcina Latvijas senvēsturi.

Zinātnieki atklājuši 61 tūkstoti maiju civilizācijas ēku

Izmantojot lāzeru skanēšanas tehnoloģiju, ar kuru var konstatēt objektus arī cauri koku lapotnēm, zinātnieki atklājuši ievērojamu skaitu maiju celtas struktūru. Tiek lēsts, ka pilsētā neviens cilvēks kāju nav spēris vairāk kā tūkstoti gadu, ziņo portāls IFLScience.com.

Arheologi Ēlandē atklāj liecības 1500 gadu senai brutālai asinspirtij

Pēc trīs sezonas ilgušiem arheoloģiskajiem izrakumiem Ēlandes salas austrumu piekrastē pētnieki secinājuši, ka aptuveni 5. gadsimtā tur noticis ārkārtīgi brutāls slaktiņš - cilvēki masveidā nonāvēti savās mājās, bēgot, turklāt nav apglabāti, bet palikuši turpat, kur pakrituši, vēsta The Guardian.

Irākā atrod 4000 gadus senu šumeru ostu

Irākas dienviddaļā itāļu un irākiešu arheoloģiskās ekspedīcijas gaitā uzietas 4000 gadus senas šumeru ostas drupas. Kā otrdien norādīja zinātnieki, šis svarīgais atklājums var pavērt jaunu skatu uz vienu no pasaules senākajām civilizācijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide