Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Piektdiena, 6. augusts
Aisma, Askolds

Āzija

Āzijas reģionālā brīvā tirdzniecība

Āzijas valstu brīvās tirdzniecības līgumi kompensēs iespējamā tirdzniecības kara starp ASV un Ķīnu radītos zaudējumus globālajai ekonomikai, taču ne abām kara dalībniecēm.

Obama ieradies atvadu vizītē Āzijā

Obamas atvadu brauciena pirmā pieturvieta ir Vjetnama, ar kuru amerikāņus saista asiņaina vēsturiskā pieredze. ASV no 1955. līdz 1975. gadam bija iesaistīta karā ar Ziemeļvjetnamas komunistiem. Savienotās Valstis ar savu militāro varenību nespēja apturēt Ķīnas un Padomju Savienības atbalstītos komunistu kaujiniekus no centieniem atkalapvienot Vjetnamu, konflikta laikā dzīvību zaudēja gandrīz 60 tūkstoši amerikāņu karavīru. Vjetnamas karš radīja smagu traumu amerikāņu sabiedrībai.  

Pasaules Banka samazina Āzijas ekonomikas izaugsmes prognozes

Pasaules Banka (PB) pirmdien samazināja Austrumāzijas un Klusā okeāna reģiona attīstības valstu ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, šādu lēmumu skaidrojot ar Ķīnas ekonomiskās aktivitātes strauju palēnināšanos un gaidāmo procentu likmes pieaugumu ASV.

Ķīna grib spēcīgāku armiju

Ķīnas prezidents aicinājis paātrināt militārā bruņojuma sistēmu attīstīšanu, lai izveidotu spēcīgāku armiju, vēsta Ķīnas ziņu aģentūra Siņhua. 

Augstākā izglītība kā eksportprece Āzijas studentiem

Piedāvātās izglītības kvalitāte un diezgan zemās izmaksas ir galvenie iemesli, kāpēc studenti no Ķīnas kā vienu no saviem galamērķiem studijām izvēlas Eiropu. Lai gan 2013. gadā Latvijā studēja vien 13 jauniešu no Ķīnas, nākotnē šis skaits varētu būt lielāks, jo Ķīnas Izglītības ministrija ir gatava pastiprināt sadarbību ar Latviju, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Eiropa lūkos stiprināt sadarbību ar Āziju

Itālijas modes un biznesa citadelē Milānā ceturtdien un piektdien sapulcēsies Eiropas un Āzijas valstu līderi, lai piedalītos jau desmitajā foruma ASEM samitā. Sagaidāms, ka samitā finanšu krīzes novārdzinātās Eiropas valstis mēģinās intensificēt ekonomisko sadarbību ar strauji augošo Āzijas reģionu, pret kuru līdz šim eiropieši ir izturējušies nevērīgi. Sagaidāms, ka nozīmīga daļa tikšanās tiks veltīta Ukrainas un Krievijas konfliktam. Diplomātiskie kanāli signalizē, ka Milānā varētu tikties Ukrainas prezidents Petro Porošenko un Krievijas līderis Vladimirs Putins.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide