Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ņujorkā sākas Baltijas filmu festivāls

Ceturtdien, 7. novembrī, Ņujorkā (ASV) tika atklāts Baltijas filmu festivāls, kas norisināsies līdz 11. novembrim, tajā tiks izrādītas 14 filmas no trim Baltijas valstīm. Latviju programmā pārstāv piecas filmas, starp tām arī simtgades programmā veidotās; īpašu fokusu šāgada programmai piešķir Baltijas ceļa 30 gadu atcere, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Elīna Cire.

Baltijas filmu festivāls tiek organizēts jau otro gadu. Tā rīkošanā sadarbojas Baltijas valstu  ģenerālkonsulāti Ņujorkā un Baltijas valstu kino institūcijas – Nacionālais kino centrs, Lietuvas Nacionālais kino centrs un Igaunijas filmu institūts. Festivāla norises vieta ir Scandinavian House Ņujorkā. Šī kultūras institūcija ir arī viens no festivāla atbalstītājiem.

Festivāla programmā tiks demonstrētas Latvijas Simtgades programmas filmas Paradīze ‘89 (2018, režisore Madara Dišlere)  un Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2019, režisors Edmunds Jansons), ekoloģijas tēmai veltītā sociāli aktuālā dokumentālā filma Karote (2019, režisore Laila Pakalniņa) un personīgā un atraktīvā dokumentālā filma Mans tēvs baņķieris (2015, režisore Ieva Ozoliņa).

Viena no festivāla atklāšanas filmām ir Askolda Saulīša veidotā dokumentālā filma Baltijas brīvības ceļš (2014), programmā iekļauta arī Lietuvas un Latvijas kopražojuma filma Dzimtene (2019, režisors Tomass Vengris), kas Latvijā vēl nav demonstrēta.

Starp Lietuvas filmām šajā festivālā atrodama arī dokumentālā filma Animus Animalis, kura tikko saņēma balvu Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF), bet Igaunijas kino aktuālās tendences demonstrē  Igaunijas simtgades spēlfilmas Visu vai neko (režisore Līna Triškina-Vanhatalo) un Biedrs bērns (režisore Monika Sīmetsa); tiks demonstrētas arī atsevišķas sērijas no seriāla Banka, kurš tika veidots Igaunijas Simtgades programmas ietvaros.

Festivāla programmas sastādītāja Jūle Rozīte atzīmē: "Šāgada programma aptver Baltijas valstu zīmīgākās filmas un uzsver, cik milzīgas pārmaiņas ir notikušas pēdējos 30 gados – kopš Baltijas ceļa, kas mūs vienoja Atmodas laikā. Pagātne tiek atdzīvināta provokatīvos stāstos, jaunās paaudzes režisori atrod jaunus veidus savas personīgās un sociālās identitātes meklējumiem, radot izteiksmīgu priekšstatu par to, kādas ir Baltijas valstis šodien."

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma piebilst: "Pirmais Baltijas filmu festivāls notika pērn Ņujorkā un piesaistīja plašu auditoriju, kas Ņujorkas piesātinātajā kultūrainavā nav viegli. Jācer, ka arī šāgada programma piesaistīs ņujorkiešu uzmanību – tā ir kvalitatīva un veido priekšstatu gan par Baltijas kino aktuālajām tendencēm, gan arī trīs Baltijas valstu vēsturisko pieredzi.”

Plašāka informācija: www.balticfilmfestival.com

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(6)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja