Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Baltvilka balva

Baltā vārna

Šķirstot vecas avīzes, nesen uzdūros 1999. gada SestDienā publicētajam aktiera, tobrīd sveika un vesela septiņdesmitgadnieka, Eduarda Pāvula (1929–2006) portretējumam, kuru tobrīd sveikais un veselais teātra kritiķis Normunds Naumanis (1962–2014) sāka ar konstatējumu, ka viņam doma, cik viegli būs rakstīt par tādu teātra leģendu kā Pāvuls, izplēnējusi pēc sarunas ar krustdēlu padsmitgadnieku, kurš uz Pāvula pieminēšanu reaģējis ar jautājumu: "Kas tas tāds?" Dzejnieks Jānis Baltvilks, kuram 22. jūlijā paliktu 75 gadi, nomira 59 gadu vecumā, tātad varētu domāt, ka šodien arī viņa vārds taptu aizmirsts, ja vien nebūtu Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes iedibinātā starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. To dzejnieka dzimšanas dienā 24. jūlijā piešķir kopš 2005. gada, un šogad laureāti tiek izraudzīti ne tikai Baltijas reģionā, bet jau no visas Eiropas.

Baltvilka gara uzturētāji

Dzejnieka dzimšanas dienā par dzīvo Baltvilku, tradīciju un garu sarunājas Baltvilka kolēģi Inese Zandere un Māris Rungulis

Šodien notiks starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasniegšana

Šodien plkst. 11 Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē notiks starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, kā arī notiks Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana.

Intervija ar Valdi Rūmnieku. Kā rakstīt bērniem?

Valdis Rūmnieks, raksta prozu un dzejoļus dažādu vecumu bērniem, pievēršoties arī vēsturiskiem piedzīvojumu romāniem un fantāzijas stāstiem, kuru darbība norisinās tepat Latvijā.

Intervija ar Juri Zvirgzdiņu. Kā rakstīt bērniem?

Juris Zvirgzdiņš, daudzu prozas grāmatu autors, bieži raksta par dažādiem rotaļu lāča Tobiasa piedzīvojumiem un ceļojumiem, stāsta un joko par vēsturi, aizstāv dabu, indiāņus un īstus lāčus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide