Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Bāriņtiesas

Rosina pārstrukturizēt VBTAI, izveidojot bāriņtiesas uzraugošo Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi

Labklājības ministrija (LM) rosina pārstrukturizēt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, izveidojot Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi, kas pārraudzīs bāriņtiesas, turklāt ministrija arī mudina domāt par bāriņtiesu skaita mazināšanu un to locekļu izraudzīšanos konkursā, lai novērstu iespējamu pašvaldību ietekmi uz lēmumiem.

Asociācija: Valstij pārņemot bāriņtiesu funkcijas, tās var kļūt grūtāk sasniedzamas

Otrdien labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) paziņoja, ka ir plānots valsts pārziņā pārņemt bāriņtiesu funkcijas, kā arī veidot jaunu bērnu tiesību aizsardzības iestādi. Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes priekšsēdētāja un Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere pauž, ka tādā gadījumā risks, ka iedzīvotājiem bāriņtiesas funkcijas nebūs viegli sasniegt, ir zīmīgs.

Plāno valsts pārziņā pārņemt bāriņtiesu funkcijas

Patlaban iecerēts valsts pārziņā pārņemt bāriņtiesu funkcijas, kā arī veidot jaunu bērnu tiesību aizsardzības iestādi, šodien žurnālistus informēja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Valsts kontroles revīzijā Atņemtā bērnība skarbi secinājumi

Ne visos gadījumos atbildīgo institūciju darbības ir bijušas tādas, lai ievērotu un prioritāri nodrošinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu labākās intereses, secināts Valsts kontrole revīzijā Atņemtā bērnība. Ikvienam bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē.

Divās bāriņtiesās konstatēti būtiski trūkumi

Periodā no šā gada marta līdz augustam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) divu bāriņtiesu darbā konstatējusi būtiskus trūkumus, aģentūra LETA uzzināja inspekcijā. Par konstatēto informētas pašvaldības, kurās darbojas šīs bāriņtiesas un kas lēmušas par bāriņtiesas priekšsēdētāja piemērotību amatam.

Vecāki bez aizgādnības tiesībām nolaupa bērnu un izved uz ārzemēm

Pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes Ķipari Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādnības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm, aģentūrai LETA apstiprināja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce. Vecāki uz iestādi ieradušies 11. aprīlī un zvanījuši pie bērnudārza vārtiem.

Agresīvi vecāki draudējuši bāriņtiesas pārstāvi "sacirst ar cirvi"

Valsts policijas (VP) mikroautobuss Jaunjelgavas novadā 24. martā aizdedzināts, kad bāriņtiesa no ģimenes izņēma trīsarpus gadus vecu meitenīti, aģentūru LETA informēja Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Santa Stoķe. Bērna vecāki bijuši alkohola reibumā. Draudi izteikti arī bāriņtiesas pārstāvei, kuru agresīvie vecāki draudējuši "sacirst ar cirvi".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide