Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bāriņtiesas

Līdztekus bāriņtiesu reformai jādomā par speciālistu izglītošanu

Labklājības ministrija (LM) plāno līdz maija beigām sagatavot un iesniegt valdībā informatīvo ziņojumu par bērnu tiesību aizsardzības sistēmas reorganizāciju. Tāpat vēl aizvien LM un Tieslietu ministrija (TM) diskutē, kuras pārziņā būtu jābūt bērnu tiesību aizsardzības jomai.

Valsts kontroles revīzijā Atņemtā bērnība skarbi secinājumi

Ne visos gadījumos atbildīgo institūciju darbības ir bijušas tādas, lai ievērotu un prioritāri nodrošinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu labākās intereses, secināts Valsts kontrole revīzijā Atņemtā bērnība. Ikvienam bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē.

Divās bāriņtiesās konstatēti būtiski trūkumi

Periodā no šā gada marta līdz augustam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) divu bāriņtiesu darbā konstatējusi būtiskus trūkumus, aģentūra LETA uzzināja inspekcijā. Par konstatēto informētas pašvaldības, kurās darbojas šīs bāriņtiesas un kas lēmušas par bāriņtiesas priekšsēdētāja piemērotību amatam.

Vecāki bez aizgādnības tiesībām nolaupa bērnu un izved uz ārzemēm

Pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes Ķipari Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādnības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm, aģentūrai LETA apstiprināja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce. Vecāki uz iestādi ieradušies 11. aprīlī un zvanījuši pie bērnudārza vārtiem.

Agresīvi vecāki draudējuši bāriņtiesas pārstāvi "sacirst ar cirvi"

Valsts policijas (VP) mikroautobuss Jaunjelgavas novadā 24. martā aizdedzināts, kad bāriņtiesa no ģimenes izņēma trīsarpus gadus vecu meitenīti, aģentūru LETA informēja Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Santa Stoķe. Bērna vecāki bijuši alkohola reibumā. Draudi izteikti arī bāriņtiesas pārstāvei, kuru agresīvie vecāki draudējuši "sacirst ar cirvi".

Liepājas bāriņtiesa atļauj pērn pazudušā Ivana mātei audzināt pārējos bērnus

Liepājas bāriņtiesa atļāvusi pērn pazudušā mirušā piecgadīgā liepājnieka Ivana Berladina mātei audzināt pārējos divus nepilngadīgos bērnus, jo, izvērtējot situāciju ģimenē, nav bijis pamata lemt par aizgādības tiesību pārtraukšanu mātei, aģentūru LETA informēja bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Latvijas bāriņtiesas meklē mājas 284 bērniem

Patlaban Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) rīcībā ir 166 lūgumi no Latvijas bāriņtiesām par iespēju palīdzēt meklēt ārpusģimenes aprūpi ģimeniskā vidē 284 bērniem, tostarp 55 bērniem vecumā līdz diviem gadiem, aģentūru LETA informēja inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide