Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Baskāju skriešana

Jau septīto gadu notiks Baltijas Baso pēdu ultramaratons

Šā gada 31. augustā Kurzemes jūrmalā notiks unikālas skriešanas sacensības – Baltijas Baso pēdu ultramaratons. Šajās sacensībās ikviens var izmēģināt savus spēkus 53 km, 34 km un 11 km distancēs, skrienot basām pa pludmales smiltīm. Šīs sacensības ir vienīgās Latvijā, kā arī vienas no nedaudzajām Eiropā, kurās dalībnieki startē basām pēdām, tādējādi aicinot ikvienu izmēģināt dabiskas kustības prieku.

Baltijas Baso pēdu ultramaratonā pārspēts senākais trases rekords

Šā gada 25. augustā jau sesto gadu pēc kārtas Kurzemes jūrmalā notika Baltijas Baso pēdu ultramaratons, un šogad tika labots senākais trases rekords 34 kilometru distancē, portālu Diena.lv informēja Latvijas Baskāju skriešanas biedrība. Kopumā dalībnieki sacentās trīs distancēs – 53 kilometru, 34 kilometru un 11 kilometru –, garākajā no tām mērojot ceļu no Mazirbes līdz Rojai. Sacensību ietvaros basām kājām skrienošie dalībnieki tika vērtētā atsevišķā konkurencē. Savukārt tie, kas vēl nebija gatavi sacensību distances veikt basām pēdām, varēja skrējienā piedalīties sev ērtos apavos.

Pa baso uz rekordu

Edgars Rencis uz interviju ierodas tērpies kreklā ar īsām rokām, šortos un vaļējās sandalēs. Lai gan laukā ir astoņi grādi plusā un spīd saule, tomēr sniega kārta un ziemas tuvums ir vēl acīmredzams. Bet Edgars ziemu izjūt citādi - viņš ar aukstumu un sniegu ir tiktāl sadraudzējies, ka šogad uzstādīja pat jaunu Ginesa pasaules rekordu, noskrienot piecus kilometrus pa sniegu basām kājām. Ikdienā Edgars strādā Latvijas Universitātes Matemātikas informātikas institūtā par vadošo pētnieku datorzinātnēs un pasniedz lekcijas studentiem. Un, kā viņš pats atzīst, zinātne veselīga dzīvesveida ievērošanā drīzāk palīdz nekā traucē.

FOTO: Rīgā uzlabo Ginesa rekordu baskāju skriešanā pa sniegu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā tika veikts veiksmīgs Ginesa pasaules rekorda labošanas mēģinājums disciplīnā "5 km skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu". Latvijas skrējējs Edgars Rencis tiesnešu un liecinieku klātbūtnē mēroja 5 km distanci Daugavas stadionā, iepriekšējo rekordu uzlabojot vairāk kā par 2 minūtēm.

FOTO: Baso pēdu ultramaratons

Sestdien, 30. augustā, gar jūras krastu no Mazirbes līdz Rojai risinājās 2. Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā piedalījās 101 skrējējs, stāsta organizatori.

Latvijā aizvien lielāku popularitāti iemanto baskāju skriešana

Latvijā aizvien lielāku interesentu loku piesaista skriešana bez apaviem. Sestdien, 30.augustā, notiks otrais Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā šogad piedalīsies vairāk nekā 120 dalībnieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm, vēsta LNT ziņas.Pasākuma organizatori norāda, ka skriešana bez apaviem attīsta muskuļus un cīpslas netiek nodarbinātas, skrienot apavos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide