Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cukurs

Par cukurūdeņiem vēl diskutēs

Palielināt akcīzes nodokli saldinātajiem dzērieniem tomēr varētu vēlāk un ieviest arī brīdinošus paziņojumus, Jānim Kincim stāsta deputāts un ārsts Andris Skride (A/P).

Plāno ieviest cukura nodokli

Ar akcīzes nodokli jau pašlaik apliek bezalkoholiskos dzērienus, izņemot augļu un dārzeņu sulas un nektāru, dabīgos ūdeņus un minerālūdeņus, mākslīgos minerālūdeņus bez cukura, citu saldinātājvielu vai aromātisko vielu piedevas. Taču trīs Saeimas deputāti no Attīstībai/Par! iesnieguši priekšlikumu pacelt nodokli tiem dzērieniem, kuri satur vairāk par pieciem gramiem cukura uz 100 ml. Tas nozīmē, ka izmaiņas varētu skart, piemēram, arī sulas un mākslīgos minerālūdeņus. Par izmaiņām Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija turpinās spriest, kad būs uzklausījusi Veselības ministrijas (VM) viedokli.

Saldumi pasliktina imunitāti

 Tas, ka saldumi liek vairāk smaidīt un kļūt laimīgākam, ir tiesa, bet saldumiem ir arī sliktā puse - tie pasliktina imunitāti.

ANO: Pārtikas cenas pasaulē sasniegušas 15 gados zemāko līmeni

Augsts ražas apjoms un ievērojami pārtikas produktu krājumi šā gada septembrī veicinājuši pārtikas cenu kritumu līdz zemākajam līmenim pēdējo 15 gadu laikā, ceturtdien paziņoja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).

Točs: Eiropa vēlreiz pārvelk svītru cukura nozarei Latvijā

Saņemam arvien jaunas ziņas no Eiropas. Diemžēl Eiropas Parlaments nav atbalstījis ieceri 2015. gadā atcelt cukura kvotas. «Tas nozīmē, ka Latvijas zemnieku cerībām uz kvotu atcelšanu pēc diviem gadiem un iecerēm būvēt jaunu cukura ražotni tiek pārvilkta trekna svītra,» raksta Sandra Dieziņa laikrakstā Dienas Bizness.

Točs: Zīmīgi, ka par cukura nozares atjaunošanu interesējas Krievijas investori

Referendumā balsojot par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, 2003. gadā Eiropas ideju atbalstīja vairākums mūsu valsts pilsoņu. 2012. gadā kopīgo valūtu eiro, kas ir viens no svarīgākajiem Eiropas idejas atribūtiem, atbalsta labi ja desmit procentu. Acīmredzot pa šo laiku ir notikusi kāda milzīga vilšanās.

Panna cota svētkiem

Konkursā Mana svētku recepte, kurā tika aicināti piedalīties gardāko 18.novembra svētku desertu autori, simpātiju balvu no trauku un virtuves piederumu veikalu tīkla_ Rito _saņēma Elizabete Māziņa par _panna cotas _recepti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide