Laika ziņas
Šodien
Migla

DĀR

Nomocītās nācijas varoņi

Ar Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) valstsvienības triumfu aizvadītajā nedēļā noslēdzās Pasaules kausa izcīņa regbijā. Tā bija jau trešā reize, kad par gazelēm dēvētā komanda ieguva Viljama Veba Elisa vārdā nosaukto trofeju. Šī uzvara, tāpat kā iepriekšējās, ir iespēja saliedēt valsti, kas arī 25 gadus pēc bēdīgi slavenās aparteīda sistēmas sagraušanas ir ļoti polarizēta.

DĀR pazemē iesprostoti vismaz 200 kalnrači

Pamestā zelta raktuvju šahtā netālu no Johannesburgas pazemē varētu būt iesprostoti vairāk nekā 200 nelegālie kalnrači, svētdien ziņo Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) avārijas dienestu amatpersonas.Glābējiem izdevies nodibināt sakarus ar aptuveni 30 iesprostotajiem kalnračiem, kuri pavēstījuši, ka aptuveni 200 cilvēki iesprostoti vēl dziļāk pazemē.Avārijas vietā ieradusies smagā tehnika, lai mēģinātu novākt laukakmeņus, ar kuriem šahta aizbirusi.Kalnrači, ar kuriem glābējiem izdevies sazināties, šķiet, ir pie labas veselības, bet par pārējiem nekas nav zināms, vēsta britu raidorganizācija BBC.

DĀR atrasts arkārtīgi vērtīgs zilas krāsas dimants

Ļoti rets zilas krāsas dimants atrasts raktuvēs Dienvidāfrikas Republikā (DĀR). 29,6 karātu dārgakmens atrasts kompānijas Petra Diamonds raktuvēs aptuveni 40 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Pretorijas pilsētas, vēsta BBC."Šis dārgakmens ir viens no visizcilākajiem un retākajiem eksemplāriem, kāds uziets šajās raktuvēs.

Nelsons Mandela ievietots slimnīcā

Bijušais Dienvidāfrikas prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela sestdien ievietots slimnīcā, kur viņam veiktas medicīniskās pārbaudes, informēja amatpersonas.

Panikai par Mandelas veselību neesot pamata

Ārsti uzsvēruši, ka bažām par Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) bijušā prezidenta un cilvēktiesību aktīvista Nelsona Mandelas veselību neesot pamata, jo, neskatoties uz nācijas simbola vecumu, viņš brīnumaini ātri atgūstot spēkus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide