Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Dārzs

Dārzs jāsapoš ziemošanai

Kaut rudens klāt, tas nenozīmē, ka dārzam jāpaliek novārtā. Lai pavasarī būtu vieglāk ķerties pie darba, mazinātos kaitēkļu un slimību risks, par dārza ieziemošanu jāparūpējas kārtīgi, tāpēc darāmā netrūkst vēl oktobrī. Šo to var pagūt arī iestādīt, skaidro agronoms Māris Narvils.

Džungļu vietā augs zemenes! Sapnis par mazdārziņu Lucavsalā

Mana "gribu dārzu" epopeja velkas jau trīs gadu garumā un pēc dažādiem eksperimentiem ar tomātiem uz palodzes un puķēm podos uz terases (pagājušogad dzīvoklī puķpodā uzziedēja pat lillijas), šķiet, būs beidzot tikusi līdz laimīgam finišam – mazdārziņam. Pusi dzīves dzīvoju Rīgā centra dzīvoklī, bet pirmā puse pagāja laukos. Vecākiem bija dārzs, arī vecvecākiem. Pavisam agrā vecumā mans pirmais dārza darbu uzdevums bija siltumnīcas vēdināšana – no rīta bija savlaicīgi lodziņš un durvis jāatver, vakarā jāaizver. Tad vēl laistīšana. Un ravēšana. Reiz vecāki lika izravēt aveņu stādījumu. Laiks bija karsts, es ar īsām piedurknēm, rokas viscaur saskrāpētas. Un man likās – kad izaugšu liela, man nemūžam nebūs nekādu dobju! Ha!

Augi, kas no dārza aizbēg uz labāku augšanas vietu

Ejot mežā, pļavā, visus augus uztveram kā Latvijas dabas sastāvdaļu. Savā ziņā taisnība jau ir. Taču ne visi šeit nonākuši dabiskā ceļā. Daudzi ir iebraucēji no svešām zemēm jeb introducētās sugas, kas iejutušās uz palikšanu. Mainoties klimatam, ienācēju kļūs vēl vairāk.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide