Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dārzs

Dārzs – praktisks un skaists!

Augusts dārzā ir viens no skaistākajiem mēnešiem, kad viss vēl zaļo un zied, bet vienlaikus jau ienākusies raža. Daba lutina ar siltiem vakariem un sienāžu dziesmām, un dārzkopis var ne tikai rosīties, bet beidzot piesēst un baudīt. Tāpēc nost ar vecajiem krokšiem un neglītu krāsu spaiņiem! Esam pieraduši, ka dārza inventāram jābūt praktiskam un ērtam, estētiku atstājot otrajā plānā, taču gan saimniekot, gan atpūsties dārzā var acij tīkami. Skaistuma cienītāji gan Latvijā, gan pasaulē rada dārza dizaina priekšmetus, kurus lietot un aplūkot ir īsta bauda.

Vēdera un acu priekam

Līdz šim pavārs Ēriks Dreibants izsmalcināti ir slīpējis savu prasmi atrast, sajust un uzlikt uz gardēžu šķīvja pašmāju dabas garšu. Tagad viņš neatlaidīgi mācās ne tikai atrast to dabā, bet ieaicināt arī savā Pavāru mājas pārdzimstošajā pagalmā, paša un domubiedru rokām veidojot Dabas vērotāju dārzu Līgatnē upes, mežu un pauguru ielokā.

Ieaudzē dārzā rabarberus

Parasti ar pirmo rabarberu ražu var mieloties jau maija otrajā pusē, un tā ir viena no pirmajām pavasara garšām, kas izaug dārzā zem klajas debess. Ja jums dārzā rabarberu krūma vēl nav, noteikti vērts iegādāties, jo tos var stādīt visas vasaras garumā – no aprīļa vai brīža, kad augsne atkususi un iesilusi.

Dārziņš uz balkona

Gribas stādīt, bet nav dārza? Sava zemes pleķīša neesamība nav šķērslis, un zaļo īkšķīšu īpašniekiem nav jāsamierinās tikai ar telpaugu lološanu. Ir dārzeņi un zaļumi, kas lieliski izaug uz balkona puķu kastēs un pat uz palodzēm telpās. Varat šos augus dēstīt agrāk kā īstajā dārzā, jo uz balkona augošos vieglāk pasargāt no salnām. Ja stādu konteineru nav daudz, uz nakti tos sākumā varat pat nest telpās.

Dārzs jāsapoš ziemošanai

Kaut rudens klāt, tas nenozīmē, ka dārzam jāpaliek novārtā. Lai pavasarī būtu vieglāk ķerties pie darba, mazinātos kaitēkļu un slimību risks, par dārza ieziemošanu jāparūpējas kārtīgi, tāpēc darāmā netrūkst vēl oktobrī. Šo to var pagūt arī iestādīt, skaidro agronoms Māris Narvils.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide