Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Demokrātija

Maskavā protestos pieprasa netraucēt opozīcijas pārstāvjiem kandidēt domes vēlēšanās

Maskavas centrā svētdien pēc opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija aicinājuma pulcējās aptuveni 2000 cilvēki, lai pieprasītu varas iestādēm nekavēt opozīcijas kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās. Protestētāji iebilst pret to, ka vēlēšanu komitejas nepamatoti apsūdz opozīcijas kandidātus atbalstītāju parakstu viltošanā, lai svītrotu viņus no kandidātu sarakstiem.

Levits: Digitālo tehnoloģiju attīstība liek meklēt citus principus demokrātijas īstenošanai

Mūsdienu digitālo tehnoloģiju attīstība rada izaicinājumus, kas liek meklēt citus principus, kā turpināt īstenot demokrātiju šādos apstākļos, vienlaikus apzinoties, ka demokrātiskā tiesiskā valstī saglabājas iedzīvotāju brīvā griba un atbildība, šodien Rīgā Eiropas publisko tiesību asociācijas kongresā atzina jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits.

Levits: Demokrātija nav pašsaprotama, par to ir jācīnās

Demokrātija nav pašsaprotama, tā ir izcīnīta un to jāspēj noturēt, piektdien Latvijas Universitātes (LU) 75.konferences atklāšanas akadēmiskajā plenārsēdē teica Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesis Egils Levits. Levits norādīja, ka savam priekšlasījumam izvēlējies tēmu Cīņa par demokrātiju - Latvijas un Eiropas Savienības tuvākās nākotnes izaicinājumi, jo ne tikai Latvija, bet arī ES un visa Rietumu pasaule nonākusi nemierīgākos ūdeņos kā līdz šim.

Inta Lase: Ja esi pabijis citās valstīs, labāk novērtē Latvijas demokrātiju

Kādreizējā žurnāliste un Valsts prezidenta preses sekretāre Inta Lase jau vairākus gadus darbojas eksotiskās valstīs, kur kā Eiropas sūtīta novērotāja izvērtē vēlēšanu gaitu. Malāvija, Etiopija, Uganda, Nigērija, Sjerraleone, divreiz Pakistāna, divreiz Lībija, Afganistāna, Uzbekistāna: tāds ir to valstu saraksts, kurās Lase pēdējos gados strādājusi kā ilgtermiņa vēlēšanu novērotāja un mediju analītiķe.

Zanders: Kalns un Muhameds

Vairākkārt (mēģinot kaut cik konstruktīvi apspriest jautājumu par parlamenta zemā reitinga paaugstināšanas iespējām) esam rakstījuši, ka deputāti varētu par galveno saziņas formu uzskatīt ne tikai kāpšanu tribīnē plenārsēdes laikā, bet arī paši vairāk informēt par Saeimas komisijās spriesto. Uzskatāmības labad pavērsimies uz šo nedēļu. 

Honkongas protestu vērienu atklāj no putna lidojuma uzņemts video

Desmitiem tūkstoši cilvēku pēdējās divās dienās izgājuši Honkongas ielās, lai pieprasītu vispārēju demokrātisku vēlēšanu tiesību nodrošināšanu. Kustības _Okupē centru _rīkotāji iebilst pret Pekinas lēmumu izvēlēties un izvērtēt kandidātus, kuriem 2017.gadā ieplānotajās vēlēšanās ļaut kandidēt uz Honkongas vadošajiem amatiem.

Zanders: Nav vērts dzisināt muti

Virkne ekspertu, mēģinot prognozēt, kā attīstīsies Krievijas un Ukrainas konflikts, norāda, ka mūsdienu ekonomikas globalizācija, tās dalībnieku savstarpējā atkarība būs bremzējošs faktors domstarpību eskalācijai. Te gan uzreiz rodas jautājums, ko kurš saprot ar eskalācijas "sarkanajām līnijām", tomēr kopumā šie argumenti liekas loģiski.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide