Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Demokrātija

Kā pirms 100 gadiem notika Latvijā pirmās demokrātiskās vēlēšanas?

Sestdien, 19. janvārī, aprit 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Tas norisinājās 1919. gada 19. janvārī - jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, jo tobrīd Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai, nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja, portālu Diena.lv informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Zanders: Kalns un Muhameds

Vairākkārt (mēģinot kaut cik konstruktīvi apspriest jautājumu par parlamenta zemā reitinga paaugstināšanas iespējām) esam rakstījuši, ka deputāti varētu par galveno saziņas formu uzskatīt ne tikai kāpšanu tribīnē plenārsēdes laikā, bet arī paši vairāk informēt par Saeimas komisijās spriesto. Uzskatāmības labad pavērsimies uz šo nedēļu. 

Honkongas protestu vērienu atklāj no putna lidojuma uzņemts video

Desmitiem tūkstoši cilvēku pēdējās divās dienās izgājuši Honkongas ielās, lai pieprasītu vispārēju demokrātisku vēlēšanu tiesību nodrošināšanu. Kustības _Okupē centru _rīkotāji iebilst pret Pekinas lēmumu izvēlēties un izvērtēt kandidātus, kuriem 2017.gadā ieplānotajās vēlēšanās ļaut kandidēt uz Honkongas vadošajiem amatiem.

Zanders: Nav vērts dzisināt muti

Virkne ekspertu, mēģinot prognozēt, kā attīstīsies Krievijas un Ukrainas konflikts, norāda, ka mūsdienu ekonomikas globalizācija, tās dalībnieku savstarpējā atkarība būs bremzējošs faktors domstarpību eskalācijai. Te gan uzreiz rodas jautājums, ko kurš saprot ar eskalācijas "sarkanajām līnijām", tomēr kopumā šie argumenti liekas loģiski.

Zanders: Partneri, kuri tādi nav

Vērojot, kā Rietumi mīņājas, meklējot pienācīgu reakciju pret Kremļa izdarībām pēdējās nedēļās, ar politiku nesaistītam cilvēkam - neatkarīgi no viņa viedokļa par to, kādai šai reakcijai vajadzētu būt, - rodas sajūta, ka kārtējo reizi mums ir darīšana ar to, ko sauc par "lielo puišu spēlītēm". Tie, kuri jūt līdzi Ukrainai, ir sašutuši par Eiropas neizlēmību, tomēr, baidos, ka runa ir par kopēju tendenci, kuru vērts ņemt vērā, pat ja Ukraina neinteresē.

Točs: Brauksim uz Sočiem

Valsts prezidenta Andra Bērziņa cilvēciskais, valstiskais un pareizais lēmums apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos ir izsaucis milzīgu brēku. Lai gan arī Valdis Zatlers aizskrēja uz Pekinu, kaut citi Baltijas valstu politiķi tajā laikā devās uz Tbilisi, lai solidarizētos ar Gruziju tās grūtajās dienās, pat Zatlera lēmums apmeklēt olimpiskās spēles komunistiskās partijas vadītajā nedemokrātiskajā Ķīnā neizsauca tādu sašutumu, kādu tagad mēģina izsaukt pret Andri Bērziņu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide