Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +6 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

E-paraksts

Dubultojies pieteikumu skaits eParaksts mobile saņemšanai

Līdz ar ārkārtējas situācijas izsludināšanu valstī, kā arī noteiktajiem kontaktēšanās ierobežojumiem, šonedēļ dubultojies pieteikumu skaits mobilās lietotnes eParaksts mobile saņemšanai, kas nepieciešama, lai iedzīvotāji varētu parakstīt dokumentus ar pašrocīgu drošu elektronisko parakstu , kā arī, saņemot e-pakalpojumus, apliecināt identitāti ar tādu pašu juridisko spēku kā klātienē uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tāpat dubultojies sniegto konsultāciju skaits, informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, kas valstī nodrošina droša elektroniskā paraksta un e-Identitātes pakalpojumus.

Trīs digitālie risinājumi, kas samazinās birokrātiju tavam biznesam

Tehnoloģijas un digitālie risinājumi var būt lielisks ikdienas palīgs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un individuālajiem komersantiem. Ir pieejami dažādi instrumenti, kas var būtiski uzlabot biznesa produktivitāti un samazināt laiku, kas patērējams administratīviem darbiem. eID karte, e-paraksts, e-adrese kā arī dažādi citi e-pakalpojumi ir iespējas, ar ko sākt, lai turpinātu ceļu uz inovācijām, biznesa procesu digitalizāciju, un mākslīgā intelekta risinājumu ieviešanu.

Desmit gadu laikā e-paraksts lietots 13,5 miljonus reižu

Desmit gadu laikā e-paraksts lietots vairāk nekā 13 500 000 reižu un pašlaik ik dienu tas tiek lietots reizi septiņās sekundēs, aģentūru LETA informēja droša elektroniskā paraksta uzturētāja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) pārstāvji.

Valsts sektora e-projektu problēma ir to vadībā

"Ir tendence plašam lietotāju lokam paredzētus risinājumus gatavot neadekvāti sarežģītā formā," intervijā Magdai Riekstiņai norāda e-vides risinājumu un uzņēmējdarbības eksperts, AS Fitek valdes priekšsēdētājs Aldis Greitāns, kurš uzskata, ka valsts sektora e-projektu problēma galvenokārt ir to vadībā.

Ar e-parakstu iespējams parakstīt arī ES vienotā formāta dokumentus

Droša elektroniskā paraksta lietotāji dokumentus turpmāk var parakstīt arī Eiropas Savienības (ES) vienotajā e-parakstīto dokumentu formātā ASICE, kā arī atvērt un pārbaudīt ASICE un Igaunijas nacionālā formāta B-Doc dokumentus, aģentūru LETA informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāvji.

Meļņiks: Dīvainā e-saziņa ar valsti

Valsts iestādes brīžiem uzvedas kā mazi gražīgi bērni - iekāro skaistu mantiņu, sarīko histēriju, ka bez tās nu nekādi vairs nevar iztikt, bet, saņemot to, ātri vien pamet bez uzmanības, jo īsti nezina, ko ar to darīt, un ir taču arī citi - jauni kārdinājumi. Šāds salīdzinājums nāk prātā, caurlūkojot portālu _Latvija.

Bokta: E-paraksts sevi sāks atpelnīt, visticamāk, 2015.gadā

Elektroniskais paraksts (e-paraksts) sāks sevi atpelnīt, visticamāk, 2015.gadā, taču līdz šim tas ir nesis zaudējumus, kas pakāpeniski samazinājušies, teica e-paraksta uzturētāja un izplatītāja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVTRC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide