Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eksperiments

Eksperiments: Pārdodu nieri

"20 gadi, vesels, sportisks, alkoholu nelietoju, pārdodu savu nieri," vēsta komentārs pie kāda interneta bloga ieraksta. Blakus šim atrodami vēl vairāk nekā desmit citu ierakstu ar līdzīgu sludinājumu tekstu un aicinājumu zvanīt vai rakstīt e-pastā. Diena, izliekoties par pircēju, sazinājās ar trim orgānu tirgotājiem, divus no viņiem izdevās satikt arī klātienē. 

Rīgas Lielajā ģildē sola dziedināt vēzi

Evaņģēlija kristiešu draudze Dieva valstība uz dziedināšanu Rīgas Lielajā ģildē gatavoties sāka ļoti laicīgi. Pirmās reklāmas sabiedrību sasniedza teju divus mēnešus pirms paša pasākuma. Bukletos tika atklāta neticama dziedināšanās pieredze un solīta svētā eļļa no Jeruzalemes, kurai ir spēcīgas dziedinošas spējas. Fakts, ka šāds pasākums notiek klasikas šūpulī Lielajā ģildē, par to radīja zināmas pārdomas. Labu laiku pirms dziedināšanas seansa ap ģildi bija sapulcējušies draudzes pārstāvji, aicinot iekšā arī garāmgājējus.

Zolitūdes Maxima konstrukciju brucināšanas eksperiments ieilgst

Valsts policijas vadītais izmeklēšanas eksperiments ar pērn iegruvušā lielveikala Maxima palikušo konstrukciju slogošanu ir ievilcies dažādu tehnisku procesu dēļ un konstrukciju nobrukšana vēl nav notikusi, otrdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Eksperiments: Rupjus un naidīgus komentārus ziņu portālā ievieto arī no ES iestādēm

Pirms trim gadiem Diena veica nebijušu eksperimentu, apkopojot daiļrunīgākos ziņu portālā Diena.lv publicētos komentārus un pārbaudot to autoru IP adreses. Toreiz atklājās, ka vairāki agresīvākie mutes brūķētāji nāk no pašvaldību un valsts iestādēm - Iekšlietu ministrijas, Latvijas Bankas, Centrālās statistikas pārvaldes.

VIDEO: Cik izpalīdzīgi ir Latvijas iedzīvotāji

Jauniešu domubiedru grupa JeRKs vietnē YouTube ievietojusi video - sava veida sociālo eksperimentu, lai noskaidrotu, cik izpalīdzīgi ir Latvijas iedzīvotāji.Video, kas dienas laikā jau guvis vērā ņemamu popularitāti sociālajos tīklos, tā veidotāji izspēlē situāciju, kurā uz ielas paklūp jaunietis un zemē nomet dokumentu mapi. Garāmgājēju reakcija un rīcība tiek filmēta ar slēpto kameru. Vai Latvijas iedzīvotāji ir izpalīdzīgi - skaties video!

Adijāns: Kipras eksperiments

Kārtējā Vidusjūras pundurvalsts draud destabilizēt situāciju visā eirozonā. Kipras finansiālās nedienas var izrādīties kā haosa teorijā pieminētais tauriņa spārnu vēziens, kurš, iekustinot gaisu, spēj aizsākt apstākļu ķēdi, kas dažu nedēļu laikā teorētiski var pārtapt viesuļvētrā.

Zinātnieki atdzīvina 500 miljonus gadu vecu baktēriju

Džordžijas štata augstskolas laboratorijā zinātnieki atdzīvinājuši 500 miljonus gadus vecu gēnu, savienojot to ar _E Coli _baktēriju, ziņo ārzemju mediji. Eksperimenta ietvaros zinātnieki vēlas izpētīt senās baktērijas uzvedību – vai tā attīstīties gluži kā senajos laikos, vai arī izveidosies par jaunu organismu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide