Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Elita Kļaviņa

Sanktpēterburgā starptautisko pirmizrādi piedzīvos Elitas Kļaviņas filma Zorjana Horobraja

No 14. līdz 21. septembrim Krievijā, Sanktpēterburgā norisināsies 29. starptautiskais dokumentālo, spēlfilmu un animācijas filmu festivāls Vēstījums cilvēkam / Message to Man, kur starptautisko pirmizrādi piedzīvos režisores Elitas Kļaviņas veidotā dokumentālā filma Zorjana Horobraja, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Cits latviešu stāsts

Jaunā Rīga teātra (JRT) aktrise Elita Kļaviņa pabeigusi režijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā filmu skolā, un nule kā uz ekrāniem nonākusi - viņas dokumentālā filma Zorjana Horobraja (2019). Viņas izpētes objekts – mūsdienu cilvēks un dzīve. Līdzību ar savu domubiedru – JRT aktieru ansambļa un Alvja Hermaņa – attīstīto latviešu dzīvesstāstu žanru režisore nenoliedz un apzinās, ka sekos salīdzinājumi un paralēļu vilkšana, tomēr, uzlūkojot Horobraju jeb Drosmīgo ģimeni, neapzināti šī metode bijusi klātesoša. "Man tā ir absolūtā definīcija: rūpīga izpēte, lai iznāktu no sterilās vides, teātra un pašas galvas, dodoties pie cilvēkiem," viņa saka.

Zemes dienā īpaši jādomā par savas rīcības sekām

Zemes diena liek padomāt par ekoloģiju un dabas aizsardzību, jo Zeme - tā ir dzīva būtne. Mums vides aizsardzība ir pārvērtusies zaļajā patēriņā. Cilvēki iet iepirkties uz ekoveikalu un domā, ka sargā vidi. Zemes diena ir laiks, kad pievērsties dabai un nedomāt par patēriņu, bet gan novērtēt to, cik Zeme ir skaista. Arī tepat Latvijā. Mums netrūkst ūdens, kā dažviet citur pasaulē, turklāt varam redzēt arī gadalaiku maiņu, kamēr citur ir nebeidzama vasara vai vēl biežāk rudens.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide