Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ēnu ekonomika

Ārvalstu investori satraukti par korupciju un ēnu ekonomiku Latvijā

Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko klimatu, investori joprojām ir nobažījušies par jautājumiem saistībā ar cīņu pret tādiem finanšu un ekonomiskajiem noziegumiem kā korupcija un ēnu ekonomika, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas procedūrām un savlaicīgu tiesvedību krimināllietās, teikts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) sagatavotajā nostājā attiecībā uz priekšlikumiem ekonomisko un finanšu noziegumu apkarošanas uzlabošanai.

FM: 2018.gadā panākts būtisks progress ēnu ekonomikas apkarošanā

2018.gadā, valsts iestādēm sadarbojoties ar nozarēm, panākts būtisks progress ēnu ekonomikas apkarošanā, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju norādīja Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktors Edijs Ceipe.

Pētījums: Latvijas ēnu ekonomikas rādītāji joprojām ir augsti

Latvijas iedzīvotāji arvien iesaistās un ir pakļauti ēnu ekonomikas riskiem, secināts pētījumā, kas tika veikts 2018. gada sākumā un tajā piedalījās vairāk ka 6000 iedzīvotāju no sešām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas un Zviedrijas. Profesors Arnis Sauka norāda, ka "vairāki šī pētījuma secinājumi nav patīkami”.

"Būvnieku lietā" pirmais notiesātais

Tā sauktajā "būvnieku lietā" septembra sākumā notiesāts viens no apsūdzētājiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Atsaucoties uz publiski pieejamo spriedumu, raidījums vēsta, ka apsūdzībā par izvairīšanās no nodokļu nomaksas organizētā grupā par vainīgu atzīts Anrijs Reinis. Reinis ar izmeklēšanu ir sadarbojies un savu vainu atzinis, tāpēc lieta pret viņu izskatīta ātrāk par pārējiem. Piespriestais sods – nosacīta brīvības atņemšana uz 2,5 gadiem un valstij nodarītā kaitējuma atmaksa 826 337 eiro apmērā.

Nākamgad rīkos čeku loteriju

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, šo loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, vēsta Saeimas Preses dienests.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide