Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Ēnu ekonomika

Pētījums: Būvniecības sektorā "ēnas zonu" arvien mazāk

Ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecībā pagājušajā gadā Latvijā turpināja pamazām samazināties un veidoja 34,1%, liecina SSE Riga profesora un biedrības Business Against Shadow Economy valdes locekļa Arņa Saukas veiktais ikgadējais pētījums. Salīdzinājumā ar 2017. gadu, kad ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē bija 35,2%, pērn tas ir samazinājies par 1,1 procentpunktu.

FM: 2018.gadā panākts būtisks progress ēnu ekonomikas apkarošanā

2018.gadā, valsts iestādēm sadarbojoties ar nozarēm, panākts būtisks progress ēnu ekonomikas apkarošanā, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju norādīja Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktors Edijs Ceipe.

Pētījums: Latvijas ēnu ekonomikas rādītāji joprojām ir augsti

Latvijas iedzīvotāji arvien iesaistās un ir pakļauti ēnu ekonomikas riskiem, secināts pētījumā, kas tika veikts 2018. gada sākumā un tajā piedalījās vairāk ka 6000 iedzīvotāju no sešām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas un Zviedrijas. Profesors Arnis Sauka norāda, ka "vairāki šī pētījuma secinājumi nav patīkami”.

"Būvnieku lietā" pirmais notiesātais

Tā sauktajā "būvnieku lietā" septembra sākumā notiesāts viens no apsūdzētājiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Atsaucoties uz publiski pieejamo spriedumu, raidījums vēsta, ka apsūdzībā par izvairīšanās no nodokļu nomaksas organizētā grupā par vainīgu atzīts Anrijs Reinis. Reinis ar izmeklēšanu ir sadarbojies un savu vainu atzinis, tāpēc lieta pret viņu izskatīta ātrāk par pārējiem. Piespriestais sods – nosacīta brīvības atņemšana uz 2,5 gadiem un valstij nodarītā kaitējuma atmaksa 826 337 eiro apmērā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide