Sestdiena, 8. jūnijs
Mundra, Frīda, Frīdis

Eurobasket vīriem

Krievijas basketbolistiem Eiropas čempionāta bronzas medaļas

Par Eiropas čempionāta bronzas medaļniekiem kļuvuši Krievijas izlases basketbolisti, kuri svētdien spēlē par trešo vietu saspringtā cīņā ar 72:68 (36:30) uzvarēja Maķedonijas valstsvienību. Pēdējo reizi uz goda pjedestāla Krievijas basketbolisti bija 2007.gadā, kad kļuva par Eiropas čempioniemPirmās ceturtdaļas vidū Krievijas basketbolisti uzņēmās vadību un saglabāja to līdz pat pirmā puslaika beigām.

Lietuvas basketbolisti Eiropas čempionātā finišē piektajā vietā

Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra saimnieki Lietuvas basketbolisti noslēguma tabulā ierindojušies piektajā vietā. Sestdien lietuvieši ar 73:69 (32:37) uzvarēja Grieķijas valstsvienību. Kā zināms, 3.-6.vietu ieguvēji Eiropas čempionātā iegūst tiesības piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Eiropas basketbola čempionāta finālā tiksies Spānijas un Francijas izlases

Izšķirošajā cīņā par Eiropas čempionāta zelta medaļām svētdien Kauņā tiksies pašreizējie čempionu titula īpašnieki Spānijas basketbolisti un Francijas izlase. Otrajā pusfināla spēlē piektdien vakarā francūži ar 79:71 (39:34) uzvarēja Krievijas izlasi. Jau ziņots, ka pirmajā pusfinālā Spānijas basketbolisti ne bez pūlēm pārspēja Maķedonijas izlasi 92:80 (43:44).

Spānijas basketbolisti ar grūtībām uzvar Maķedoniju Eiropas čempionāta pusfinālā

Pašreizējie Eiropas čempioni Spānijas basketbolisti iekļuvuši Lietuvā notiekošā turnīra finālā. Piektdien pusfinālā viņi, Huanam Karlosam Navarro gūstot 35 punktus, ne bez pūlēm pārspēja Maķedonijas izlasi - 92:80 (43:44). Līdz ar iekļūšanu finālā spāņu basketbolisti arī izcīnījuši ceļazīmi uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Grieķijas basketbolisti saglabā izredzes spēlēt Londonas olimpiskajās spēlēs

Grieķijas valstsvienības basketbolisti izcīnījuši uzvaru 87:77 (48:26) pār Serbijas izlasi Eiropas čempionāta spēlē par 5.-8.vietu un, nodrošinot vismaz sesto vietu turnīrā, ieguvuši tiesības nākamgad piedalīties Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Sestdien grieķi aizvadīs spēli par piekto vietu ar Lietuvas basketbolistiem, bet Serbijas un Slovēnijas izlases noskaidros septītās vietas ieguvējus.

Eiropas čempionāta labāko kvartetā iekļūst arī Krievijas basketbolisti

Eiropas čempionāta pusfinālā iekļuvuši Krievijas izlases basketbolisti, kuri ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar 77:67 (34:27) uzvarēja Serbijas izlasi. Krievu pretinieki pusfinālā būs Francijas basketbolisti, kuri ar 64:56 (27:31) pārspēja Grieķijas izlasi.Gandrīz visas spēles laikā Krievijas izlase saglabāja nelielu 4 - 6 pārsvaru, ko nosargāja līdz mača beigām.

Francijas basketbolisti uzvar Grieķiju un iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Vietu Eiropas čempionāta pusfinālā nodrošinājuši Francijas basketbolisti, kuri ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar 64:56 (27:31) uzvarēja Grieķijas izlasi. Francūžu pretinieki pusfinālā kļūs zināmi vakarā Krievijas un Serbijas izlašu cīņā.Cīņas sākumā ievērojami pārāki bija Grieķijas basketbolisti, kuri, izmantojot sāncenšu problēmas ar metienu precizitāti, sestajā minūtē pamanījās iekrāt 15:4 pārsvaru.