Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Fausts

LNO iestudējums Fausts būs skatāms Norvēģijā

Tronheimas simfoniskais orķestris un opera (Norvēģija) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu iestudējis Šarla Guno operu Fausts, kas tiks izrādīta četras reizes no 23. līdz 29. martam, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

Pasaka pieaugušajiem

Tā būs viena gotiska rakstura izrāde - Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš saka par Šarla Guno operas Fausts jauniestudējumu, kura pirmizrāde jau šonedēļ - 30. septembrī.

Šarla Guno operas Fausts stāsts XX gadsimta karos - tiešraidē no Ņujorkas Metropolitēna

Ar vokāli un skatuviski apburošo tenoru Jonasu Kaufmanu titullomā, basu Renē Papē Sātana lomā un sievišķīgi romantisko dziedātāju - aktrisi Marinu Poplavsku ikoniskajā Margaritas lomā, nav iedomājams labāks klasiskās leģendas par Faustu lasījums Šarla Guno operā. Visas trīs pasaules operskatuvju zvaigznes atveido galvenos varoņus franču komponista Šarla Guno mūzikas drāmas Fausts jauniestudējumā Ņujorkas Metropolitēna operā, kurš pirmizrādi piedzīvoja 29.

Sarakste kā jaunības eliksīrs

Tu stāvi pie savas mājas durvīm ar pilošu lietussargu, slapjiem cimdiem, pilnu somu un meklē atslēgas. Vispār jau mierīgi, jo tās tev kaut kur ir, tikai nevari uzreiz atrast. Vai arī — tev rokās izlasīta Rokpeļņa jaunā prozas grāmata, tu mēģini saprast, kas tas bija, un atkal tā pati sajūta — vandīšanās nosalušiem pirkstiem.

Jānis Rokpelnis. Impulss bija mīlestība

Pieredze, rakstīšanas kaifs un varbūt arī sieva — tie ir dzejnieka Jāņa Rokpeļņa ieguvumi no divarpus gados uztapušā romāna Virtuālais Fausts, kuru nule laidis klajā apgāds Dienas grāmata. Izmēģinājis spēkus garākā žanrā, kurā noskaidrojis sev aizdomīgi līdzīgā galvenā varoņa attiecības ar dažādām atkarībām, mūsu labākais dzīvais liriķis tagad pieļauj iespēju rakstīt vēl kādu prozas darbu. Vispirms gan tomēr Rokpelnis grib uzrakstīt dzejas grāmatu savu iespēju robežās. Proti, tā, it kā tā būtu pēdējā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide