Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Finanšu piramīda

VIDEO: Pūļa finansējuma ētisko pusi drīz sakārtos regulējums

Pūļa finansējuma piesaistes platformai Crowdestor tika veltītas trīs publikācijas Dienā – 19., 30. martā un 12. aprīlī –, līdz Crowdestor patiesā labuma guvējs Jānis Timma piekrita atbildēt uz jautājumiem par platformas darbību un principiem, atzīstot, ka formāli daudzi no tiem neatbilst ētikai, un uzsverot, ka līdz ar regulējuma parādīšanos viss tiks sakārtots, likvidējot šaubu ēnu.

Kad medusmaize izskatās pārāk salda

Sociālajos tīklos, it īpaši dažādās ar darba piedāvājumiem saistītajās sociālo tīklu grupās, ļoti bieži var manīt šķietami ideālus darba piedāvājumus. Tajos sacīts ''Darbs no mājām!'', ''Strādā, cik gribi!'', ''Nevajag pieredzi!'', ''Apmācīsim, labs atalgojums!'' un ietvertas citas līdzīgas vilinošas frāzes. Tomēr nereti šajos darba piedāvājumos trūkst kādas būtiskas informācijas – darba devēja nosaukuma.

Nekļūt par vieglu mērķi tukšiem solījumiem

Laikā, kad daļai Latvijas sabiedrības ienākumi pieaug un sāk rasties brīvie līdzekļi, tradicionāli sāk aktivizēties finanšu starpnieki, solot ieguldītājiem augstu ienesīgumu.

Ierauti bulgāru kriptocarienes piramīdā

Gudru vārdu, tehnoloģiju žargona un finanšu pseidozināšanu virpulī ierautos starptautiskas shēmas atzars Latvijā cenšas pierunāt ieguldīt šobrīd bezvērtīgā kriptovalūtā, "izveidot plašu tīklu, kas piedāvās produktus un pakalpojumus visā pasaulē", un pie reizes iemācīt arī finanšu noslēpumus.

Viltus zelta dzīsla

Lai gan Latvijā ir ierobežota deviņdesmitajiem gadiem raksturīgo piramīdu darbība, krāpnieku netrūkst arī mūsdienās, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.Firmas, kuras dažu lekciju laikā piedāvā kļūt par profesionālu tirgotāju, investīciju pārvaldnieki, kuri ir gatavi pieņemt pārsimt eiro un nodrošināt milzu atdevi, mistiskas struktūras, kur peļņas procenti no ieguldījumiem krietni pārsniedz jebkuras bankas piedāvāto, ir tikai daži no piemēriem.

Lietuvā apturēta MMM-2011 darbība; aizturēti pieci cilvēki

Lietuvas atbildīgie dienesti apturējuši finanšu piramīdas MMM-2011 darbību, šādu lēmumu pamatojot ar likumu pārkāpumiem. Pēc Lietuvas Bankas lūguma Lietuvas Ģenerālprokuratūra jau kopš marta strādā pie šīs lietas, un 4.jūnijā aizturēti vairāki aizdomās turamie.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide