Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +9 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 12. aprīlis
Jūlijs, Ainis

Guntis Berelis

Mītējas uz kādas jautras, spožas zvaigznes

5. decembrī Aivaram Neibartam jeb Ņurbulim apritētu 80 "mītēšanās" gadi, tāpēc ir vietā pievērst uzmanību izdevniecībā Pētergailis nesen izdotajai grāmatai Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts.

Vīpsna un vēstījums par laikmetu

Nu var teikt, ka literatūrkritiķis Guntis Berelis ir uzrakstījis divas latviešu literatūras vēstures. "Lielo un nopietno" (1999. gadā iznāk Latviešu literatūras vēsture) un "mazo, pavieglo".

Guntis Berelis: Kad es esmu par labiem cilvēkiem rakstījis?

"Zināju laikposmu, par kuru gribu rakstīt, acu priekšā nozibinājās bezmaz taustāmas un saožamas bildes, zināju, ka galvenais varonis būs kārtīgs maitasgabals," Guntis Berelis nodod vērtējumam romānu Vārdiem nebija vietas

Kāpēc nerakstnieki raksta blogus

Nesen šepat KD blogos bija lasāmas manas pārdomas Kāpēc rakstnieki neraksta blogus. Tas tiesa, ka viņi ne vella neraksta, toties kā traki raksta ļauži, kuriem ar literatūru ne mazākā sakara, turklāt raksta par visu ko, cita starpā – arī par literatūru. Saprotamu iemeslu dēļ literatūrai veltīto blogu daudz mazāk nekā, teiksim, tehnoloģijām, mūzikai, sportam vai kino, tomēr tādi ir, skaitā starp desmit un divdesmit.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide