Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ierēdņi

Advokāts par ierēdņu algu publiskošanu: Tas jau sākotnēji bija pamattiesību pārkāpums

Publiskajā telpā plašu rezonansi izraisījis Satversmes tiesas spriedums, ar kuru atzītas par spēkā neesošām normas, kas noteica valsts un pašvaldību institūcijām par pienākumu katru mēnesi publicēt un vismaz astoņus gadus glabāt mājaslapās informāciju par darbinieku atalgojumu. Saeima, pieņemot šīs – nu jau apstrīdētās normas, bija pieļāvusi labas likumdošanas principa pārkāpumu jau sākumā. Pamattiesību ierobežojums nebija noteikts ar pienācīgā kārtībā pieņemtu likumu.

Ķīnā atlaiž 160 000 neko nedarošu ierēdņu

Ķīna atlaidusi vairāk nekā 160 000 valdības darbinieku, kuri saņēma algu, vispār nestrādājot, pirmdien vēstī valsts mediji.Laikraksts People's Daily informēja, ka atlaisti tiks 162 629 valsts darbinieki, kuri saņēma atalgojumu, neko nedarot. Laikraksts arī uzsvēra, ka šī ir viena no visbiežāk sastopamām līdzekļu izšķērdības problēmām Ķīnas valdības iestādēs.

Zanders: Turpinām izlīdzēties ar kosmētisko remontu

Ronaldam Reiganam tiek piedēvēts šāds izteiciens: "Smags darbs nevienam par ļaunu nav nācis, tomēr kādēļ lieki riskēt." Spriežot pēc Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas pārstāvju izteikumiem šonedēļ, Latvija nolēmusi lieki neriskēt... Jo Latvijas amatpersonu reakcija uz ārvalstu ekspertu aizrādījumiem par nepietiekamām reformām augstākajā izglītībā, valsts pārvaldē u.

Bundžu Jānis: Satraukums vai panākumu reibonis

Premjerministre Laimdota Straujuma ir satraukusies un pauž bažas. Satraukties nevajag. Tas atstāj nelabu iespaidu uz veselību un traucē pieņemt skaidrus un pārdomātus lēmumus par dažādu pasākumu atlikšanu.Svarīgākais ir atrast satraukuma cēloņus un tikt ar tiem galā, ko šoreiz konsultants ar lielu entuziasmu arī dara.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide