Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ieroču tirdzniecība

Rietumu ieroču eksports uzkurina konfliktus

Kamēr rietumvalstu diplomāti publiski nāk klajā ar centieniem un iniciatīvām risināt dažādus militāros konfliktus Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionā, daudzos no tiem nāvējošos uzbrukumos tiek izmantoti tieši rietumvalstīs ražoti un uz šo reģionu eksportēti ieroči.

Šaujamieroču asociācijas biedri jūtas Trampa nodoti

ASV ietekmīgā ieroču lobija - Nacionālās šaujamieroču asociācijas - biedri skarbi kritizējuši ASV prezidenta Donalda Trampa pausto atbalstu konkrētām izmaiņām ieroču aprites likumos. Asociācijas, kura tradicionāli saistīta ar republikāņiem un strikti iestājas pret stingrāku ieroču kontroli, daži biedri Trampa plānus nodēvējuši pat par "stulbiem", vēsta The Guardian.

Austrālijā pēc ASV lūguma arestēts viens no ieroču tirgoņa Viktora Buta līdzzinātājiem

ASV ceturtdien paziņoja, ka Austrālijas policija arestējusi par Nāves tirgoni dēvētā ieroču kontrabandista Viktora Buta līdzzinātāju. Pats Buts šobrīd izcieš 25 gadu cietumsodu, kuru ASV tiesa 2012.gadā piesprieda par bruņojuma piegādēm Kolumbijas komunistu teroristiem. Viņa līdzzināju Ričardu Ammaru Čičakli Austrālijas policija arestēja trešdien pēc ASV varasiestāžu lūguma.

Latvijas juristi sadarbojušies ar ieroču piegādātājiem Kotdivuārai

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome pabeigusi vienu no vērienīgākajām pēdējo gadu izmeklēšanām par nelikumīgām ieroču piegādēm Rietumāfrikas bagātākajai valstij – Kotdivuārai. Tajā norādīts, ka galvenie aizdomās turētie ieroču piegādātāji sadarbojušies ar diviem Latvijas juristiem, kas šeit viņiem reģistrēja 14 firmas un iegādājās nekustamos īpašumus, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Štokenbergs uzdod izstrādāt stingrāku kārtību gāzes pistoļu un arbaletu iegādē

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (Vienotība) otrdien uzdeva Valsts policijai izstrādāt grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, kas noteiktu stingrāku kārtību gāzes pistoļu un arbaletu iegādē un reģistrācijā.Projektu minētajiem likuma grozījumiem virzīs vienlaicīgi ar priekšlikumiem, kas sagatavoti, izpildot Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas uzdevumu diferencēt ieroču atļauju izsniegšanas kārtību, pastiprinot nosacījumus ieroču nēsāšanas atļauju saņemšanai, kā arī nosakot vienota atzinuma formu un saturu par personas veselības stāvokli, paredzot konkrētus ierobežojumus ieroču atļauju izsniegšanai.

Arvien vairāk iedzīvotāju vēlas nēsāt pistoles un revolverus

Latvijā šā gada sākumā bija reģistrēti 36 420 šaujamieroču īpašnieki, no kuriem 26 487 ir mednieki. Pērn salīdzinājumā ar 2009.gadu ir samazinājies mednieku skaits, bet pieaudzis pašaizsardzības šaujamieroču un sporta šaujamieroču īpašnieku skaits, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Aigars Bērziņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide