Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Ieslodzītie

Misija izpildīta: septiņi gadi sabiedrības drošībai

Šā gada nogalē Ieslodzījuma vietu pārvaldē noslēgsies divi notiesāto resocializācijai veltīti projekti. Ne pirmie un ne pēdējie, taču paši vērienīgākie kādi šajā jomā Latvijā pieredzēti.

IeVP uzsāk informatīvu kampaņu par sabiedrības iesaistes nozīmi ieslodzīto personu resocializācijā

6. novembrī Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu Nenovērsies! Atbalsti un iesaisties! #Resocializācija. Kampaņa turpina 2021. gadā aizsāktās informatīvās kampaņas skaidrojošās aktivitātes un tās mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus pret bijušajiem ieslodzītajiem un skaidrot valsts un pašvaldības iestāžu, ģimenes locekļu, uzņēmēju, brīvprātīgo un plašākas sabiedrības lomu ieslodzīto personu sekmīgā resocializācijā un recidīva novēršanā.

Ieslodzītie sūdzas par potenciālu risku Olaines cietuma slimnīcā saslimt ar tuberkulozi

Reaģējot uz Olaines cietumā ieslodzīto sūdzībām par potenciālu risku saslimt ar tuberkulozi, Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas pārstāves veica iepriekš nepieteiktu vizīti Olaines cietumā esošajā slimnīcā un secināja, ka būtiski uzlabojumi cietumā nav veikti, aģentūra LETA noskaidroja Tiesībsarga birojā.

Jāmūrē ķieģelis saliedēšanas sienā

Ar negatīvu vai diskriminējošu attieksmi no sabiedrības puses ir saskārušies 38% bijušo notiesāto, atklāj pētījums. Tāpat vairākumam ieslodzīto trūkst pārliecības, ka pēc atbrīvošanas izdosies atrast darbu un dzīvesvietu. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) uzsver, ka ir jāmazina iedzīvotāju stereotipi un negatīvā attieksme pret bijušajiem ieslodzītajiem. "Mērķis ir iemūrēt vēl vienu ķieģeli darba sienā, lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos un saliedēšanos ieslodzīto resocializācijas procesā," norāda Bordāns. Savukārt Valsts probācijas dienesta (VPD) priekšnieks Mihails Papsujevičs kā vēl vienu būtiski aspektu min savstarpējo sadarbību starp iestādēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide