Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Ieslodzītie

Ieslodzītie sūdzas par potenciālu risku Olaines cietuma slimnīcā saslimt ar tuberkulozi

Reaģējot uz Olaines cietumā ieslodzīto sūdzībām par potenciālu risku saslimt ar tuberkulozi, Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas pārstāves veica iepriekš nepieteiktu vizīti Olaines cietumā esošajā slimnīcā un secināja, ka būtiski uzlabojumi cietumā nav veikti, aģentūra LETA noskaidroja Tiesībsarga birojā.

Par notiesātā izbēgšanu vai atbrīvošanu no cietuma informēs cietušo

Cietumiem turpmāk būs jābrīdina cietusī persona par notiesātā atbrīvošanu vai izbēgšanu no cietuma. To paredz grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā, ko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 9.februārī, atbalstīja galīgajā lasījumā.Regulējums paredz, ka brīvības atņemšanas iestāde nosūta cietušajam informāciju par notiesāto, kurš ir vai tiks atbrīvots no cietuma vai kurš ir izbēdzis, ja ir saņemts procesa virzītāja paziņojums par šādas informēšanas nepieciešamību.

Šogad ieslodzītajiem cietumos veikta 57 691 ārsta apskate

Šā gada deviņos mēnešos ambulatoras ārsta un ārsta palīga apskates cietumos ieslodzītajiem veiktas 57 691 gadījumā, liecina Tieslietu ministrijas apkopotā ieslodzīto veselības aprūpes statistika.Tāpat šogad ambulatorās ārsta, ārsta palīga vizītes ārpus ieslodzījuma vietām sniegtas 1051 gadījumā. Ieslodzīto stacionārā ārstēšana ieslodzījuma vietās, tostarp Latvijas Cietuma slimnīcā šogad notika 495 reizes, bet ārpus ieslodzījuma vietām - 167 gadījumos.

Drīzumā slēgs līgumu par elektronisko aproču ieviešanu nosacīti atbrīvotajiem

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir atļāvis Valsts probācijas dienestam (VPD) noslēgt līgumu, lai Latvijā varētu sākt izmantot elektroniskās aproces nosacīti atbrīvotajiem noziedzniekiem, aģentūrai LETA apliecināja VPD pārstāvis Imants Mozers.Mozers iepriekš noraidīja pārmetumus par kavēšanos saistībā ar sistēmas ieviešanu un norādīja uz iespēju personām jau no 1.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide