Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Ilmārs Šlāpins

Latvijai vajag: Bohēmu

Kas gan būtu mākslas un radošā pasaule bez daudz peltās un arī slavētās bohēmas! Bet kā ar to ir mūsdienās? Līdz ar ikgadējiem Prozas lasījumiem sajūtu par bohēmu šogad nolēma atdzīvināt rakstnieki, aicinot 1. decembrī kopā ar filozofu, rakstnieku un Satori.lv galveno redaktoru Ilmāru Šlāpinu doties Bāru tūrē ar rakstniekiem.

Lai prezidents iedvesmotu

Saruna par Valsts prezidenta lomu nedēļas sākumā notika Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts, un to tiešraidē varēja vērot interneta žurnāla Satori mājaslapā. Tajā piedalījās radošo jomu pārstāvji Andris Teikmanis, Ilmārs Šlāpins, Jānis Balodis, Ieva Struka, Aigars Bikše, Pauls Bankovskis un Jānis Holšteins, piektdien vēsta laikraksts _Diena_Vairāki kultūras cilvēki atzina, ka būtu labi, ja prezidenta kandidātu publiskās debates pirms Saeimas balsojuma būtu ilgāk, lai "šajā laikā kandidāts iemācās runāt un saprast, ko no viņa gaida un - uz ko ir spējīgs", sacīja Šlāpins.

Ilmārs Šlāpins: Valoda kā pusaudzis

"Atliek uzinstalēt pārlūku, ielogoties, un āreče - viss ir kedā, viss ir mierīgi, viss ir pa rokai," - jau četrpadsmit gadu interneta žurnāla Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins ir vācis jaunvārdu un jauna vārda lietojuma piemērus, centies skaidrot to nozīmes, rast jaunas un aprakstīt to visu maksimāli skaidri un saprotami. "Tur, kur tas netraucē uztvert informāciju, valoda ir nedaudz izpušķota," norāda publicists, kurš aicina šos tekstus uztvert ironiski, jo "tie nav rakstīti pilnā nopietnībā".

Āboltiņa mantojusi Kalvīša un Šķēles runu rakstītāju

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) savu 18.novembrim un barikāžu aizstāvjiem veltīto runu rakstīšanai izmantojusi kādreizējā Tautas partijas līderu Aigara Kalvīša un Andra Šķēles runu rakstītāju Ilmāru Šlāpinu. Viņš savulaik sarakstīja arī par "trekno gadu" simbolu politikā kļuvušo A.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide