Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 22. janvāris
Austris

Islāma kaujinieki

ASV: Islāma valsts Irākā izmantojusi iprītu

Pentagona rīcībā ir nonākusi informācija, ka džihādistu grupējums Islāma valsts Irākā pret kurdiem, pēc visa spriežot, izmantojis ķīmiskos ieročus, konkrēti - iprītu, atsaucoties avotiem ASV aizsardzības ministrijā, ceturtdien vakarā vēsta vadošie amerikāņu mediji.Džihādisti tikuši vai nu pie vecajiem ķīmisko ieroču krājumiem, kas Irākā palikuši kopš Sadama Huseina laikiem, vai arī ieveduši tos no Sīrijas, kas vēl pirms diviem gadiem atzina, ka tās bruņojumā ir ķīmiskie ieroči, un apsolīja tos pilnībā iznīcināt.

DP: Radikālo islamistu grupējumos arī persona no Latvijas

Arī Latvija ir starp valstīm, kuras iedzīvotāji karo islamistu radikālo grupējumu rindās - Drošības policijai (DP) ir zināms vismaz viens Latvijas iedzīvotājs, kurš jau vairākus mēnešus atrodas Sīrijā, svētdien vēstīja Nekā personīga."Drošības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bruņotajā konfliktā Sīrijā ir iesaistījies viens Latvijas iedzīvotājs, kurš ir pievienojies grupējumiem, kas cīnās pret Sīrijas valdošo režīmu.

Radikālajam islāmam strauji panākumi Vācijā

Aizvien vairāk gados jaunu islāmticīgu vācu vīriešu pievēršas radikālajam islāmam, lai bēgtu no sociālās izstumtības un celtu savu pašapziņu, informē Vācijas drošības dienesti. Visaktīvākie jauniešu vervētāji esot ultrakonservatīvie musulmaņi salāfisti. Daudzi no savervētajiem pametuši valsti un pievienojušies džihādistu kustības Islāma valsts (IS) kaujiniekiem Sīrijā un Irākā, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Kanāda sola dubultstingru cīņu pret islāmistu teroristiem

Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers dubultos pūles cīņā pret teroristiem pēc tam, kad kāds islāmā pārgājis kanādietis trešdien nošāva godasardzes karavīru Otavā un iebruka parlamenta ēkā, vēsta BBC. Pirmdien cits radikālo islāmu pieņēmušais kanādietis tīši uzbrauca ar automašīnu diviem karavīriem netālu no Monreālas, nogalinot vienu no viņiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide