Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izglītības reforma

Kariņš atzīst: Šobrīd mēs naudu izlietojam neefektīvi

Dienā, kad pie Saeimas ēkas vairāki tūkstoši pedagogu sapulcējušies piketā, pieprasot pildīt iepriekšējās valdības solīto un palielināt darba samaksu, premjers Krišjānis Kariņš (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma uzsvēra, ka izglītībai atvēlētās naudas daudzums nevis vienkārši mehāniski jāpalielina, bet jāoptimizē finansējuma izlietojums, jo pašlaik tas ir neefektīvs. Kariņš arī aicinājis arodbiedrību nevis iet uz konfrontāciju, bet sadarboties: "Ļoti vienkārši - ja grib dejot, abiem ir jāgrib dejot, citādi nekas nesanāks. Es aizvien aicinu arodbiedrību nākt talkā, palīdzēt mūsu izglītības ministrei mainīt un uzlabot sistēmu."

Daļā skolu pēc apvienošanas rezultāti vēl neiepriecina

Apvienoto skolu eksāmenu rezultāti ir sliktāki par cerēto, kaut amatpersonas uzskata - izvēlētais ceļš ir pareizs, sestdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Skolu apvienošanas kontekstā nereti izskanēja arguments, ka šis process ne vien ļaus ietaupīt naudu par pustukšo ēku uzturēšanu, bet arī uzlabos izglītības kvalitāti un skolēnu rezultātus. Pagaidām lielā daļā skolu rezultāti vēl neiepriecina.

Lielāka patstāvība skolām

Skolēns kā atbildīgs sabiedrības dalībnieks, kurš iedziļinās, līdzdarbojas un sadarbojas, lai kopā ar citiem veidotu tādu sabiedrību, kādā vēlamies dzīvot. Tāda ir viena no vīzijām par skolēnu, kurš mācīsies pēc jaunā pamatizglītības standarta. Lai arī atsevišķi šī pamatizglītības standarta punkti radījuši ne mazums iebildumu sabiedrībā, šā brīža izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Jaunā Vienotība) uzsver – skolas pašas varēs regulēt mācību procesu plašākā mērogā nekā līdz šim, tas ļaus pielāgoties katras skolas vajadzībām.

Vējonis izsludina grozījumus, kas liedz privātajām augstskolām īstenot programmas krievu valodā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis grozījumus Augstskolu likumā, kas tostarp liedz privātajām augstskolām īstenot studiju programmas krievu valodā, liecina publikācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. Neizsludināt šos grozījumus Vējonim lūdza gan Saeimas opozīcijas partijas Saskaņa frakcija, gan arī vairāku augstskolu vadītāji un nevalstiskās organizācijas.

Saeima dod zaļo gaismu jaunā mācību satura ieviešanai

Saeima ceturtdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas ļauj turpināt jaunā mācību satura un mācīšanās pieejas ieviešanu, vēsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Rubenis: Latvijas nākotnei izglītības reforma nepieciešama jau vakar

Atlikt vai neatlikt nav īstais jautājums, kuru uzdot, runājot par izglītības reformas ieviešanu. Tai bija jābūt ieviestai jau vakar, lai Latvija spētu izdzīvot globālajā konkurencē. Turklāt nevis tikai elitārajās skolās, kurās jau šie principi lielā mērā tiek izmantoti, bet gan visās Latvijas skolās, tādējādi dodot līdzvērtīgas iespējas katram Latvijas bērnam.

IZM gatavos priekšlikumu par programmu virzienu piedāvājumu vidusskolas līmenī

Atbilstoši pārejai uz kompetencēs balstītu izglītības saturu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavos priekšlikumu likuma grozījumiem par programmu virzienu piedāvājumu vidusskolas līmenī, aģentūrai LETA pavēstīja izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) padomnieks Mārtiņš Langrāts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide