Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītības reforma

IZM gatavos priekšlikumu par programmu virzienu piedāvājumu vidusskolas līmenī

Atbilstoši pārejai uz kompetencēs balstītu izglītības saturu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavos priekšlikumu likuma grozījumiem par programmu virzienu piedāvājumu vidusskolas līmenī, aģentūrai LETA pavēstīja izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) padomnieks Mārtiņš Langrāts.

Ar vienkāršu vidusskolu vairs nepietiek

Iespēja skolēniem 11. un 12. klasē izvēlēties, kurus mācību priekšmetus apgūt padziļināti, visticamāk, nozīmēs arī pašu vidusskolu specializāciju. Vienlaikus izaicinājums būs panākt, ka reģiona ietvaros skolēniem tiek dota pietiekami liela iespēja izvēlēties. Deputāti vairs šai iecerei šķēršļus neliek.

Kompetenču saturu ieviesīs gadu vēlāk, bet sešgadniekus skolā nesūtīs

Saeimas vairākums ceturtdien otrajā lasījumā no Vispārējās izglītības likuma grozījumiem izslēdza ieceri par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, taču apstiprināja izglītības jaunā kompetenču satura ieviešanu par gadu vēlāk, nekā sākotnēji bija piedāvājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Koalīcijā kompromiss par daļu no izglītības reformām

Koalīcijas partijas vienojušās rast kompromisu par reformām izglītības jomā, kas paredz kompetencēs balstīta satura ieviešanu, pirmdien pēc sanāksmes pavēstīja valdību veidojošo partiju pārstāvji.

Kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējas ap 1000 cilvēku

Šodien Rīgā, Strēlnieku laukumā, uz kārtējo Latvijas Krievu savienības (LKS) rīkoto protesta akciju pret pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējās aptuveni 500 cilvēku, bet pēc vēlāk notikušā gājiena uz Ministru kabineta ēku dalībnieku skaits pieauga līdz aptuveni 1000. Skolas vecuma jauniešu gan protestētāju vidū bija maz.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide