Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izglītības reforma

Saeima dod zaļo gaismu jaunā mācību satura ieviešanai

Saeima ceturtdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas ļauj turpināt jaunā mācību satura un mācīšanās pieejas ieviešanu, vēsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Rubenis: Latvijas nākotnei izglītības reforma nepieciešama jau vakar

Atlikt vai neatlikt nav īstais jautājums, kuru uzdot, runājot par izglītības reformas ieviešanu. Tai bija jābūt ieviestai jau vakar, lai Latvija spētu izdzīvot globālajā konkurencē. Turklāt nevis tikai elitārajās skolās, kurās jau šie principi lielā mērā tiek izmantoti, bet gan visās Latvijas skolās, tādējādi dodot līdzvērtīgas iespējas katram Latvijas bērnam.

Koalīcijā kompromiss par daļu no izglītības reformām

Koalīcijas partijas vienojušās rast kompromisu par reformām izglītības jomā, kas paredz kompetencēs balstīta satura ieviešanu, pirmdien pēc sanāksmes pavēstīja valdību veidojošo partiju pārstāvji.

Kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējas ap 1000 cilvēku

Šodien Rīgā, Strēlnieku laukumā, uz kārtējo Latvijas Krievu savienības (LKS) rīkoto protesta akciju pret pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējās aptuveni 500 cilvēku, bet pēc vēlāk notikušā gājiena uz Ministru kabineta ēku dalībnieku skaits pieauga līdz aptuveni 1000. Skolas vecuma jauniešu gan protestētāju vidū bija maz.

Sešgadnieki uz skolu neies

"Dzīvs suns ir labāks par beigtu lauvu," tā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) Dienai komentē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu lēmumu atteikties no idejas par sešgadnieku sūtīšanu pirmajā klasē un jaunā, kompetencēs balstītā mācību satura ieviešanas atlikšanu par gadu.

PB eksperte: Latvijas augstākās izglītības sistēmai nepieciešams vairāk uz sniegumu balstīts finansējums

"Mūsu ziņojumi liecina, ka Latvijas augstākās izglītības sistēmai jau gadiem ilgi ir nepietiekams finansējums. Lai sistēma būtu starptautiski konkurētspējīga un kvalitatīvāka, nepieciešams vairāk uz sniegumu balstīts finansējums, lai augstākās izglītības iestādēm būtu finansiāli stimuli iegūt labākus rezultātus. Spēcīga, uz pētniecību balstīta doktorantūra, prognozējamas un pārredzamas karjeras struktūras izveide palīdzēs Latvijai pievilināt izcilus prātus no ārzemēm un arī saglabāt savus talantus universitātēs," norāda Pasaules Bankas (PB) vecākā izglītības speciāliste Nina Arnholda.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide