Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Iznīcinātāji

Japānas gaisa spēku lepnums F-35 avarē Klusajā okeānā

Par pasaulē dārgāko ieroču sistēmu uzskatītais daudzfunkcionālais kaujas lidaparāts F-35, ko izstrādājusi ASV kompānija Lockheed Martin un kas nonācis arī atsevišķu ASV sadarbības partneru gaisa spēku flotēs, avarējis pie Japānas krastiem. Aizvien tiek meklēts avarējušā lidaparāta pilots, vienlaikus izskan jautājumi, vai ārkārtīgi dārgo piektās paaudzes kaujas iznīcinātāju saimes lidaparāti ir uzticami un droši, raksta CNN.

Superdārgās F-35 pirmo reizi liktas lietā kaujas operācijā

ASV ražotie supermodernie lidaparāti F-35 pirmo reizi likti lietā reālā kaujas operācijā. Attēlus ar F-35 operācijas laikā publiskoja Izraēlas bruņotie spēki, norādot, ka lidmašīnas "jau divreiz izmantotas uzbrukumos divās dažādās frontēs", vēsta BBC. Jāatgādina, ka nesen Izraēla veica vairākus kaujas uzlidojumus Sīrijas teritorijā.

ASV uz Eiropu nosūta jaunākos stealth iznīcinātājus

ASV turpinot sniegt drošības garantijas sabiedrotajiem Krievijas agresijas draudu priekšā, nedēļas nogalē Lielbritānijā ieradušies jaunākie ASV stealth tehnoloģiju reaktīvie iznīcinātāji, pavēstīja Savienoto Valstu gaisa spēki.

Ķīna izmēģinājusi sava iznīcinātāja jaunāko versiju

Ķīna ir veikusi sava piektās paaudzes iznīcinātāja jaunākās versijas izmēģinājumu, pirmdien vēstīja valsts plašsaziņas līdzekļi laikā, kad Ķīna cenšas likvidēt Rietumvalstu monopolu modernāko militāro lidmašīnu segmentā.

Indija gatavojas milzīgam iznīcinātāju iepirkumam

Indija plāno atjaunot savu kara lidaparātu floti un ir gatava iepirkt pat 150 iznīcinātājus, taču ar vienu nosacījumu - lielākajai daļai lidaparātu ražošanas posmu jānotiek Indijā kā daļai no premjera aizsāktās iniciatīvas Make in India, vēsta CNN Money.

Treniņlidojuma laikā sadūrušies divi ASV iznīcinātāji

Divi ASV flotes lidaparāti F/A-18F _Super Hornet _lidojuma laikā sadūrušies treniņlidojuma laikā netālu no Ziemeļkarolīnas piekrastes, vēsta CNN. PAr laimi negadījumā nav bojāgājušo - visi četri lidaparātu apkalpes locekļi katapultējušies. Viņus no ūdens izvilkuši vietējie zvejnieki. Plašāka informācija par lidotāju gūtajiem ievainojumiem un to, kāpēc negadījums noticis, pašlaik ASV bruņotie spēki nesniedz.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide