Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jaunais koronavīruss

ES iekšlietu ministri vēlas iekšējo robežu kontroles atcelšanu no 15.jūnija

Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālā videokonferences sanāksmē piektdien nolemts, ka ES un Šengenas asociētajām dalībvalstīm jāveic visas nepieciešamās darbības, lai iekšējo robežu kontroli atceltu no 15.jūnija, informē Latvijas iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) padomniece Beata Jonite.

Čehija atver robežas ar Austriju un Vāciju

Čehija no piektdienas pusdienas pilnībā atver robežas ar kaimiņvalstīm Austriju un Vāciju un atļaus neierobežotu ceļošanu no un uz Ungāriju, paziņojis premjerministrs Andrejs Babišs.

Eiropas Komisija aicina atcelt visus ierobežojumus uz ES iekšējām robežām

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien aicināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis līdz jūnija beigām atcelt visus ierobežojumus uz ES iekšējām robežām, ziņu aģentūrai Euronews pavēstīja iekšlietu komisāre Ilva Johansone, sakot, ka daudzās valstīs Covid-19 situācija "strauji uzlabojas".

Pamazām atļaus pulcēšanos

Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi no nākamās nedēļas vidus kļūs vieglāki, ceturtdien apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele (A/P). Konkrētus lēmumus par to, kā dzīvosim pēc 9. jūnija, kad iecerēts izbeigt valstī noteikto ārkārtējo situāciju, Ministru kabinets gan nepieņēma. To plānots darīt nākamnedēļ, kad spēkā stāsies jaunie likumi, kas aizstās ārkārtējās situācijas laikā aktuālos regulējumus. Attiecīgie likumprojekti vēl jāpieņem Saeimai. Sagaidāms, ka tas varētu notikt šodien.

Valdība Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs piešķir 10,6 miljonus eiro

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta piedāvājuma ceturtdien, 4. jūnijā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lēma piešķirt 10,6 miljonus eiro, lai stabilizētu finanšu situāciju valsts teātros un koncertorganizācijās, KM muzejos, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA), kā arī izveidotu radošo personu nodarbinātības programmu, portālu Diena informē KM.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide