Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Juris Podnieks

Norisināsies 4. maija Latvijas filmu maratons

Valsts svētkos jau 20. reizi notiks Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau vairākus gadus tiek rīkots divos paralēlos formātos – klātienē kinoteātrī Splendid Palace un visā pasaulē tiešsaistē, portālā filmas.lv, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Berlīnē notiks latviešu literatūras un filmu festivāls

Berlīnē no 11. līdz 14. maijam notiks latviešu literatūras un filmu festivāls Vai viegli būt latvietim?, kuru organizē Latvijas literatūras eksporta platforma Latvian Literature. Festivālā tiks izrādītas filmas Jelgava 94, Mātes piens, Vai viegli būt jaunam?, Janvāris, Kiosks un Jēkabs, Mimī un runājošie suņi, kā arī viesosies Latvijas rakstnieki Jānis Joņevs un Baiba Zīle, informēja Latvian Literature pārstāvji.

Saprast uzreiz. Jura Podnieka fenomens

5. decembrī dokumentālā kino režisoram un operatoram Jurim Podniekam apritētu septiņdesmit gadu. Juris Podnieks (1950–1992) prata ignorēt fizikas likumus. Nu labi, gravitāciju varbūt ne, bet inercei viņš nepakļāvās nu nemaz un arī laiku prata apsteigt, turklāt nepavisam ne poētiskā nozīmē.

Kinoteātrī Splendid palace notiks režisora un operatora Andra Slapiņa 70 gadu jubilejas atcerei veltīts pasākums

Kinoteātra Splendid palace Mazajā zālē piektdien, 27. decembrī, plkst. 18 norisināsies režisora un operatora Andra Slapiņa (29.12.1949.–20.01.1991.) 70 gadu jubilejas atcerei veltīts pasākums, kura laikā notiks Andra Slapiņa un Lidijas Kutuzovas filmas Sapņu laiks restaurētās versijas pirmizrāde. Pasākumā varēs arī dzirdēt Slapiņa atraitnes Natalijas Slapiņas Djušenas stāstījumu Atmiņas par Andri Slapiņu, informēja pasākuma rīkotāji.

Vēsture Dienā: Vai viegli kļūt vecākam?

"Sonita bija panku meitene, tagad viņa ir tērpu modelētāja. Juris Gulbis tagad dzīvo un strādā Londonā. Toreiz viņš vēlējās vasarnīcu un mašīnu." Šādi fotoparaksti 1996.gada 24.septembra Dienā vēstīja par Jura Podnieka (1950-1992) slavenās filmas_ Vai viegli būt jaunam? _varoņu likteni desmit gadu pēc filmas parādīšanās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide