Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Kārlis Lācis

Koncertzālē Lielais dzintars skanēs Kārļa Lāča Latvju simfonija un Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts

Piektdien, 4. oktobrī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā koncertēs ar pianistu Vestardu Šimku, kopā atskaņojot pasaulslaveno Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Šajā vakarā Liepāja piedzīvos arī Kārļa Lāča Latvju simfonijas pasaules pirmatskaņojumu, informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Ņujorkā pirmatskaņos Kārļa Lāča Ziemassvētku kantāti

8. decembrī Ņujorkā pirmatskaņojums gaidāms Kārļa Lāča Ziemassvētku kantātei. To un citus latviešu komponistu darbus atskaņos Andreja Jansona vadītais Ņujorkas latviešu koris un Bronksas kamerorķestris.

Aizkustinošais mirklis. Es bij’ meita – no Viļņa līdz kopkorim

Talantīgais, darbīgais komponists Kārlis Lācis, komentējot savu debijas faktu – viņa komponētās dziesmas iekļaušanu Dziesmu svētku repertuārā –, stāsta, ka par visu esot atbildīga noslēgumkoncerta mākslinieciskā vadītāja, diriģente Aira Birziņa.

Mūzikla Oņegins recenzija. Par garlaikoto maniaku Oņeginu

Lielāko gandarījumu sagādā mūzikla Oņegins muzikālā pusePostmoderno atrakciju laiks Latvijā joprojām "sit ar atslēgu". Pati par sevi šī režijas maniere (bet ne sistēma) nav nedz laba, nedz slikta, vienkārši tā "ierobežo skatu", ļaujot ar PoMo mākslai obligātajām ironiski dekoratīvajām inkrustācijām izvairīties no eksistenciāliem, būtiskiem jautājumiem.

Viss Oņegins ir sejā

Stāsts par patmīlīga, dzīves nogurdināta cilvēka traģēdiju – Dž. Dž. Džilindžera un Kārļa Lāča mūzikls Oņegins no 22. februāra uz Dailes teātra skatuves Pēc ražīgās sastrādāšanās mūziklā Pūt, vējiņi! Liepājas teātrī radošā komanda – režisors Dž. Dž. Džilindžers, komponists Kārlis Lācis, libretiste Evita Mamaja un dzejnieks Jānis Elsbergs – ir ļāvušies jaunam, vēl vērienīgākam izaicinājumam uz Dailes teātra skatuves.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide