Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Kaspars Zariņš

Netipiskais Kaspars Zariņš

Mākslinieks Kaspars Zariņš ir klusinājis savu intonāciju, tagad tā skan pat nedaudz smeldzīgi.Kaspara Zariņa daiļrade tik ilgu laiku bijusi saistīta ar vienu noteiktu stilu un pat vienu tēlu, ka uztverē tas vēl arvien ir klātesošs, lai arī ir vairāk nekā acīmredzami, ka jaunajos darbos mākslinieks ir distancējies no agrākajiem lipīgajiem epitetiem «virtuozs košā kolorīta meistars», «gandrīz kanoniska figūra» un «Pedanta tēla radītājs».

Mūkusalas mākslas salonā skatāma Kaspara Zariņa izstāde Klātbūtne

Mūkusalas mākslas salonā skatāma Kaspara Zariņa jubilejas izstāde Klātbūtne, kas tiecas iezīmēt pagriezienu Kaspara Zariņa radošajā biogrāfijā.K. Zariņš, kura mākslinieciskais rokraksts mākslas interesentiem šķita zināms un iepazīts, piedāvā jaunu skatu punktu uz savu mākslu. Pēdējā gada laikā tapušos lielformāta gleznojumos mākslinieks demonstrē telpisku, monohromisku, vienfigūru glezniecību, kurā svarīgs elements ir gaismas klātbūtne.

Atklās Kaspara Zariņa personālizstādi “Iekšējā balss”

No 1.aprīļa līdz 16.maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Baltajā zālē būs aplūkojama gleznotāja Kaspara Zariņa jaunāko darbu personālizstāde “Iekšējā balss”, informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.K.Zariņu (dz.1962) raksturo profesionāla virtuozitāte un apbrīnojamas darba spējas, dien dienā pievēršoties gan individuālam radošam darbam, gan pedagoga pienākumu izpildei Latvijas Mākslas akadēmijā un savā glezniecības studij, viņš jau kļuvis par teju vai kanonisku figūru Latvijas mākslas dzīvē, atzīst izstādes kuratore Daina Auziņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide