Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kāzas

Kāzu svinību tendences 2020. gadā

Tāpat kā ļoti dažādas ir līgavu un līgavaiņu personības, tik dažādos veidos var nosvinēt arī kāzas – scenāriju ierobežojums ir vienīgi fantāzijas lidojuma un atvēlētā budžeta līdzsvars. Taču ik gadu pamainās tendences attiecībā uz kāzu dizainu, ziedu izvēli, tērpiem un tā tālāk. Kas aktuāls 2020. gadā?

Latvijā laulību ilgums pieaug

Vidēji ap 13 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju pēdējos gados ik gadu atzīst par vajadzīgu savas attiecības nostiprināt arī juridiski – noslēdzot laulību. Centrālās statistikas pārvaldes Sociālās statistikas departamenta vecākā metodikas eksperte Sigita Šulca stāsta, ka, neskatoties uz iedzīvotāju skaita samazināšanos, uz 1000 iedzīvotājiem kopš 2014. gada tiek noslēgts aptuveni vienāds daudzums laulību.

Kāzu papīrlietas

No ielūgumiem līdz kāzu avīzei, uzsverot pāra individualitāti.

Kāzas purva takās ar omītes ceptu kūku un pārgājienu Izraēlā

Ne visiem jaunajiem pāriem ir vēlme organizēt tradicionālas kāzas ar gariem klātiem galdiem viesu namā, gluži pretēji – tiek realizētas izsapņotās idejas, kas ir oriģinālas un netradicionālas, galvenais ir uzdrošināties domāt ārpus ierastajiem šabloniem.

Latvijai vajag: Kāzas

Augusts tradicionāli ir kāzu laiks. Arī mūsdienās, kad neviens vairs neskatās šķībi, ja jaunās ģimenes sākums netiek skaļi daudzināts svinīgās ceremonijās un plašās ballītēs. Ģimenes ir dažādas. Tomēr kāzu vadītāja Anete Bendika ir pārliecināta – Latvijai vajag arī kāzas!

Laulības gleznainajā Islandē

Rebekas un Toma Liepiņu kāzu ceremonijas dekorācijas patiesi ir iespaidīgas un vienas no skaistākajām, kādas redzētas. Un kā nu ne, tās radījusi izcilākā māksliniece – pati daba! Kalni, ūdenskritumi, melnās smiltis, bet salūta vietā ziemeļblāzma. Pērnā gada septembrī pāris salaulājās gleznainajā Islandē.

Kāzas – pilī, restorānā vai pļavas vidū?

Iespēju kāzu svinību vietām ir ļoti daudz, arī ceremoniju jau vairākus gadus var rīkot teju jebkurā vietā – kā tradicionālajās iestādēs, piemēram, dzimtsarakstu nodaļās, baznīcās, tā zem klajas debess pie dabas, pilīs un tā tālāk. Arī dažādas interneta vietnes piedāvā neskaitāmas idejas kāzu stilam, krāsām, noformējumam. Pāri ir ļoti dažādi, un katrs var atrast veidu, kā īstenot savas sapņu kāzas, uzskata Kāzu Aģentūras vadītāja Dace Miezīte.

Labākās kāzu svinību vietas

Jau ilgāku laiku kāzas ir kļuvušas par notikumu, kas var tikt organizēts jebkur. Šobrīd pāri ļauj vaļu savai iztēlei un gan kāzu ceremonijas, gan svinības rīko visneiedomājamākajās vietās. Tie var būt šķūņi, vecāsmammas piemājas dārzs, meža vidus vai plosts upes vidū. Vietas, tāpat kā laika, nozīme ir mainījusies, tieši tāpēc nav tādas dienas un pulksteņa laika, kas nebūtu piemērots, lai viens otram teiktu maģisko jāvārdu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide