Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kosmoss

Gagarina vēsturiskā lidojuma 60. gadadiena

Pasaulē, un īpaši Krievijā, kā arī Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) šodien tiek atzīmēta 60. gadadiena, kopš lidojumā kosmosā devās cilvēks. 1961. gada 12. aprīlī jaunu ēru kosmosa apguvē, kosmosa kuģī Vostok-1 108 minūtēs orbītā vienu reizi aplidojot Zemi, sāka PSRS kosmonauts Jurijs Gagarins. Šis slepeni gatavotais lidojums ļāva PSRS izvirzīties vadībā sacensībā ar ASV kosmosa apguvē, uz ko amerikāņi līdzvērtīgi spēja atbildēt vien, pirmie nosūtot cilvēku uz Mēnesi.

NASA gatavojas pirmajam kontrolētajam lidojumam uz citas planētas

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ieplānojusi aprīļa sākumā veikt vēsturē pirmo kontrolēto ar dzinēju darbināma lidaparāta lidojumu uz citas planētas. Paredzams, ka tiks izmēģināta uz Marsu nogādātajam roveram Perseverance apakšā piestiprinātā minihelikoptera Ingenuity pacelšanās nelielā augstumā. Ja lidojums izrādīsies sekmīgs, tas signalizēs par jaunām tehnoloģiskām iespējām, kas pavērsies Marsa virsmas ainavas izpētē.

Soli tuvāk kosmosam

Latvija jau kopš pērnā gada ir pilntiesīga Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) asociētā dalībvalsts. Šis statuss tai ir devis iespēju piedalīties dažādās ar šo jomu saistītās programmās, arī jauno astronautu atlases konkursā. EKA ir izsludinājusi pieteikšanos uz karjeras un projektu astronautu vakancēm (kopumā ap 25).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide