Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kosmoss

Kosmosa izpētes nākotne privāto uzņēmēju rokās

Veicot sekmīgu nolaišanos Meksikas līcī, privātā kompānija SpaceX pierādīja, ka ir pilnībā gatava droši transportēt kosmosa iekarotājus abos virzienos. Lai gan oficiāli SpaceX vēl nav saņēmusi sertifikātu cilvēku pārvadājumiem, paredzams, ka tas drīzumā tiks piešķirts un kompānija varēs palīdzēt kosmosā nokļūt ne tikai pētniekiem, bet arī tūristiem un uzņēmējiem.

ASV pastiprina militārās aktivitātes kosmosā

Amerikas Savienotās Valstis pēc 17 gadiem ir atjaunojušas bruņoto spēku Kosmosa pavēlniecības darbību, kas ir solis ceļā uz prezidenta Donalda Trampa deklarēto ambiciozo mērķi izveidot ASV Kosmosa spēkus, lai neatpaliktu no sīvo sāncenšu – Krievijas un Ķīnas – aktivitātēm kosmisko ieroču un aizsardzības sistēmu izveidē.

NATO ministri apstiprina kosmosa politiku

NATO pieņēmusi savu pirmo kosmosa politiku, radot bāzi tam, lai vērstos pret draudiem kritiski svarīgajai kosmosa infrastruktūrai, arī sakaru un navigācijas satelītiem, ceturtdien pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Atjaunoti sakari ar Krievijas palaisto Angolas pavadoni

Atjaunoti sakari ar problēmu piemeklēto Angolas sakaru pavadoni Angosat-1, kas otrdien izplatījumā tika nogādāts ar Krievijas raķeti no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā, pavēstīja pavadoni uzbūvējusī Krievijas raķešu un kosmosa korporācija Energija.

Atklāj saules sistēmu ar astoņām planētām

Zinātnieki, izmantojot mākslīgā intelekta palīdzību ar teleskopiem iegūto datu apstrādāšanai, atklājuši saules sistēmu, kurā ir astoņas planētas, gluži kā mūsu Saules sistēmā. Tas ir lielākais ap vienu zvaigzni riņķojošo planētu skaits, kas ir līdz šim konstatēts, ziņo BBC.

Roskosmos plāno izveidot staciju pie Mēness

68. Starptautiskajā astronautikas kongresā Adelaidē NASA vadītāji un Krievijas kosmosa aģentūra Roskosmos vienojušies pie Mēness izveidot staciju Deep Space Gateway, vēsta Lenta.ru.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide