Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Simbolisms ar Rīgas akcentu

Ginta Gerharde-Upeniece: "Šajā kultūras dialogā atklājas Baltijas valstu savdabība, un tieši šobrīd tās kā vienots ģeopolitisks veselums no jauna sāk apzināties savas kopības priekšrocības un radošās dvēseles spēku"

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks atklāta izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi

No 14. novembra līdz 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi, kas aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā, informēja izstādes rīkotāji.

Ārkārtas situācijas laikā LNMM muzejos notiks tikai individuāli apmeklējumi

Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju valstī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā Rīgas birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un ekspozīcijā Muzeju krātuvē Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi no 2020. gada 9. novembra līdz 6. decembrim var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļiem, informēja LNMM pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

LNMM iepazīstinās ar mākslas darbu restaurāciju muzejā

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) mobilajā lietotnē (kā jauns maršruts), mājaslapā www.lnmm.lv, YouTube kanālā, Facebook un Instagram lapās, kā arī interneta ziņu portālā Delfi ir pieejamas astoņas jaunas video sērijas Mākslas restaurācija muzejā (latviešu, krievu un angļu valodā). Projekts tapis partnerībā ar advokātu biroju Ellex Kļaviņš un turpina iniciatīvas Vienas gleznas stāsts I (2017), Vienas gleznas stāsts II (2019) un Viena fotogrāfa stāsts (2019), informēja muzeja pārstāvji.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma Borisam Bērziņam veltīta izstāde

No 8. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā būs skatāma izstāde Boriss Bērziņš. Lapaspuses. Tā veltīta mākslinieka Borisa Bērziņa (1930–2002) 90. jubilejai un iepazīstinās ar neparastiem artefaktiem no viņa apjomīgā mantojuma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājumā. Šeit parādīti mākslinieka zīmējumi un skices grāmatās, žurnālos, uz reprodukcijām, skrejlapām, aploksnēm un citiem ikdienišķas informācijas un tekstu nesējiem, informēja Borisa Bērziņa kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Muzeja stāsti dokumentos un bildēs

Izstādē Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100 ir ieteicams nepārcensties ar faktu iegaumēšanu, bet novērtēt pašus mākslas darbus – pēc attēliem zināmus un arī iepriekš neredzētus.

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāj vides instalāciju Piemēslot nav māksla

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, 18. septembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā Piemēslot nav māksla atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos. Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur "realitātes" jeb piesārņojuma filtru.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide