Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas pilsonība

Pareizticīgās baznīcas vadībai būs jābūt Latvijas pilsoņiem

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Latvijas Pareizticīgās Baznīcas likumā, paredzot, ka pareizticīgās baznīcas galvai, metropolītiem, bīskapiem un šo amatu kandidātiem jābūt baznīcas garīdzniekiem un Latvijas Republikas pilsoņiem.

Aivars Endziņš: Pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem – solis veiksmīgas integrācijas virzienā

Nedēļas sākumā Saeimas komisija ar pārliecinošu balsu vairākumu konceptuāli atbalstīja ierosinājumu pārtraukt piešķirt nepilsoņa statusu jaundzimušajiem. Iniciatīvas autors ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš parlamentā to iesniedzis atkārtoti, jo Saeimas iepriekšējais sasaukums nobalsoja pret automātisku pilsonību bērniem. Paredzams, ka šis ierosinājums vēl izsauks plašas Saeimas debates, taču Biznesa augstskolas Turība profesors, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš norāda, ka automātiska pilsonības piešķiršana visiem Latvijā dzimušajiem bērniem, ja vien vecāki nebūs izvēlējušies citas valsts pilsonību, ir solis uz labvēlīgāku integrāciju. Turklāt šobrīd, kad ir pagājuši vairāk nekā 25 gadi, kopš neatkarības atgūšanas, ir pēdējais laiks izbeigt šo iekapsulējušos politiku.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 60 personas

Trešdien, 21. novembrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 personas, tai skaitā 2 nepilngadīgas personas, kas naturalizējušās kopā ar vecākiem.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 78 personas

Otrdien, 30. oktobrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 78 personas, tai skaitā vienu nepilngadīgu personu, kas naturalizējusies kopā ar vecākiem, portālu Diena.lv informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 60 personas

Otrdien, 21. augustā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 cilvēkus, tai skaitā piecas nepilngadīgas personas, kas naturalizējušās kopā ar vecākiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide