Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas zaļais punkts

Lai mazāk atkritumu

Zaļais dzīvesveids, rūpes par apkārtējo dabu un ilgtspējīga domāšana visā pasaulē kļuvusi par tendenci, kas arvien vairāk liek aizdomāties arī par savu artavu tīras un sakoptas apkārtējās vides uzturēšanā. Tomēr atkritumu kalni joprojām kļūst arvien lielāki. Pēdējo desmit gadu laikā atkritumu apjoms, ko rada viens Latvijas iedzīvotājs, ir pieaudzis vairāk nekā par 100 kg – šobrīd tie ir 439 kg uz cilvēku gadā. Ko darīt, lai atkritumu apjoms nevis augtu, bet gan mazinātos? Latvijas zaļais punkts aicina pārskatīt savus dzīves principus un piecos vienkāršos soļos mazināt ikdienā radīto atkritumu apjomu.

Aptauja: 31% iedzīvotāju dāvanu iesaiņojomus izmet sadzīves atkritumos

Trešdaļa jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nezina, ko iesākt ar dāvanu papīriem, maisiņiem un citiem iesaiņojuma veidiem pēc dāvanu izsaiņošanas, tāpēc tos vienkārši izmet sadzīves atkritumos, liecina vides apsaimniekotāja Latvijas Zaļais punkts aptauja par dāvanu saiņošanas paradumiem.

Aptauja: Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus

Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas zaļais punkts pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Iedzīvotāju iniciatīvas uztur vidi tīru

Lai rūpes par vides uzturēšanu tīru būtu ne tikai zaļo organizāciju kampaņveida pasākumi, svarīga pašu iedzīvotāju interese un iesaiste. Ne vienmēr vajadzīga iniciatīva «no augšas». Talkas, rūpes par teritorijas sakopšanu vai dzīvo radību dabā var īstenot katrs un par daudzām aktivitātēm palīdz gādāt nozares uzņēmumi.

Izsludina konkursu par zaļāko Latvijas augstskolu

Lai noskaidrotu zaļāko Latvijas augstskolu, uzņēmums Latvijas Zaļais punkts jau otro gadu pēc kārtas rīko konkursu Zaļā punkta kauss. Zaļākā augstskola saņems ceļojošo kausu Labo nodomu koks un 1000 latu prēmiju saviem nākotnes zaļajiem darbiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide