Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Liāna Langa

Intervija ar dzejnieci Liānu Langu. Dzejas vieta ir margināla

"Svarīga ir valoda. Ja pārtrūks lasīšanas process, apstāsies domāšana, jo cilvēks domā ar valodas palīdzību, tas ir galvenais instruments," uzsver Liāna Langa, kura izdevusi jaunāko dzejas krājumu Velēnu kleita

Par reitingiem un kultūru LTV

Pagājušo nedēļu iezīmēja asa diskusija LTV reitingi pret kultūru, kas spilgti izskanēja sociālajos tīklos, presē un ne vien tikai kultūras strādnieku, bet daudz plašākā sabiedrībā. Raidījuma 100 g kultūras izraidīšana no skatītākās laika joslas plkst. 19.30 pirmajā sabiedriskās televīzijas kanālā daudziem lika uzdot jautājumu – kas notiek un kas notiks Latvijas sabiedriskajā televīzijā, ja tās valdes pirmais pamanāmākais darbiņš ir vienīgā informatīvi-analītiskā kultūras raidījuma marginalizēšana, atsaucoties uz komerctelevīziju dievu – reitingu?

Dzintara Soduma literatūras balva. Ārpusnieks - loma, ko neizvēlas

Viņš priecātos par šo balvu un to, ka tā tiek piešķirta par novatorismu literatūrā. "Pats Dzintars Sodums bija caur un caur liels novators itin visā, ko darīja," apgalvo dzejniece Liāna Langa, kura kopā ar citiem žūrijas pārstāvjiem izvērtēja pirmajai Dzintara Soduma literatūras balvai iesniegtos darbos.

Liānas Langas un Milēnas Makarovas uzstāšanās Maskavā

Dzejniece Liāna Langa un viņas atdzejotāja krievu valodā Milēna Makarova viesojās Maskavā, lai piedalītos Liānas Langas dzejas izlases Veščestvo vzgļada (Skatiena viela) prezentācijas pasākumā, kas 14. martā notika Čehova bibliotēkā, literārajā klubā XXI gadsimta klasiķi, informēja Latvijas Literatūras centra pāsrtāve Arita Gutāne.

Liāna Langa: nedomāju, ka dzejai ir nacionalitātes noteiktas robežas

Pērn novembrī Maskavā programmas Rīgas dienas ietvaros Liāna Langa prezentēja savu jauno dzejas izlasi Skatiena viela, ko krievu valodā atdzejojusi Milēna Makarova. Grāmatas atvēršana mājās LU Akadēmiskajā bibliotēkā notiks rīt, 10. janvārī, plkst. 18. Dzejniece, kura martā atkal dosies uz Maskavu, lai piedalītos literatūras kluba XXI gadsimta klasiķi lasījumos, ekspresintervijā stāsta par tikšanos ar dzejas cienītājiem kaimiņvalstī un iecerēm jaunajā gadā.

Tiks atvērta Liānas Langas dzejas grāmata krievu valodā

Ceturtdien, 10. janvārī plkst. 18 LU Akadēmiskajā bibliotēkā (Rūpniecības ielā 10) tiks prezentēta Liānas Langas dzejas izlase Bещество взгляда (Skatiena viela), ko krievu valodā atdzejojusi Milēna Makarova un klajā laidusi izdevniecība Art Haus media.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide