Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

LTAB

LTAB: Par stāvvietās notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem OCTA atlīdzībās pērn izmaksāti 789 000 eiro

Pagājušajā gadā obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošinātājiem pieteikts 881 ceļu satiksmes negadījums, kas fiksēts publiskajās stāvvietās, par kuriem apdrošinātāji OCTA atlīdzībās kopā izmaksājuši 789 000 eiro, aģentūru LETA informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvji, atsaucoties uz LTAB apkopoto statistiku.

Birojs: OCTA cenu lēciens nav gaidāms

Pēc pērn pieredzētā straujā obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) polišu cenu kāpuma līdzīgas pēkšņas cenu izmaiņas nav gaidāmas, otrdienas rītā LNT raidījumā 900 sekundes pastāstīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) vadītājs Jānis Abāšins.

LTAB: Uz Latvijas ceļiem OCTA polises vai izietas tehniskās apskates nav apmēram 2% automašīnu

Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas vai izietas tehniskās apskates nav apmēram 2% automašīnu, kas piedalās satiksmē, secināts Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) sociālajā kampaņā, kas tika rīkota sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Valsts policiju.

Aptauja: Bieži brauc bez tehniskās apskates un OCTA

Vairāk nekā 30% autovadītāju regulāri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu un samazina to tikai pirms fotoradariem, tāpat autovadītāju zināšanas par fotoradaru funkcijām un piemērotajiem sodiem ir nepilnīgas, liecina Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) janvārī rīkotās aptaujas rezultāti.

Auto apdrošinātāji: Cik daudz maksājam neapzinīgo autovadītāju vietā?

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas jeb OCTA likums nosaka - ja ceļu satiksmes negadījumu (turpmāk – CSNg) izraisījušā transportlīdzekļa īpašniekam nav bijusi derīga OCTA, tad cietušajiem pienākas atlīdzība no Garantijas fonda. Tādējādi daudzu gadu garumā, kopš 1997.gada, kad tika ieviesta OCTA un izveidots arī Garantijas fonds, no tā ir veiktas regulāras izmaksas, un līdz šim atlīdzībās izmaksāti 23,13 miljoni eiro, kas galvenokārt ir atlīdzības neapdrošināto vietā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide