Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Matīss Kaža

Latvijas kino. Ko gaidīt? Latvijas filmu veidotāji iepazīstina ar saviem topošajiem projektiem

Nacionālais kino centrs vakar aicināja tiešsaistē vērot sarunu Latvijas kino. Ko gaidīt?, ko vadīja Jānis Skutelis, aicinot producentus un režisorus iepazīstināt plašāku skatītāju loku ar Latvijas profesionālo filmu studiju veidotām filmām, kas saņēmušas Nacionālā kino centra atbalstu un 2021. vai 2022. gadā piedzīvos savas pirmizrādes.

Stāsti ar pieredzes nesamaitātiem varoņiem. Tuvākajos divos gados latviešu kino ir gaidāms daudz jaunu filmu

Tieši ar viena mēneša starpību no Amsterdamas un Tallinas festivāliem tika saņemtas ziņas par latviešu spēlfilmu projektu panākumiem. Festivāla CineKid projektu tirgū divas balvas ieguva režisora Pāvela Gumennikova topošā spēlfilma Tīģera Martindeila izdzīvošanas skola. Savukārt festivāla Black Nights kinoindustrijas sadaļā laurus plūca režisora Matīsa Kažas Neona pavasaris, kā arī viņa igauņu kolēģa Jāka Kilmi Snaudošais zvērs, kas būs Latvijas un Igaunijas kopražojums. Visus trīs kinodarbu projektus vieno tas, ka galveno varoņu vecums nepārsniedz divdesmit gadu un savā ziņā ierakstās bērnu un jauniešu filmu kategorijā, kurā šobrīd vērojama īpaša aktivitāte.

Novembrī pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas filmizrāde Kino un mēs

Ceturtdien, 5. novembrī, pirmizrādi piedzīvos režisora Matīsa Kažas komēdija Kino un mēs, kas vienlaikus iezīmē Latvijā vēl nebijušas mūsdienīgas kino formas pieteikumu – filmizrādi, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Filmas līdzautori un lomu atveidotāji ir Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis un improvizācijas teātra aktieris, stand-up komiķis Jānis Skutelis.

Aicina filmēties reiva ballītēs Matīss Kaža spēlfilmā Neona pavasaris

Augustā un septembrī Rīgā norisināsies režisora Matīsa Kažas pilnmetrāžas spēlfilmas Neona pavasaris uzņemšana. Studijā Deep Sea Studios ar VKKF atbalstu topošās mūsdienu drāmas centrā ir jauna meitene, kura nonāk Rīgas pagrīdes reivu pasaulē. Filmas veidotāji aicina brīvi domājošus dažāda vecuma, dzimuma un etniskās piederības cilvēkus pieteikties dalībai filmas ballīšu ainu uzņemšanā.

VIDEO: Noskaties Matīsa Kažas izrādes Kino un mēs tīzeri

Ceturtdien, 30. jūlijā, interneta tiešsaistē visā Latvijā un vienlaikus arī Rojā notiekošajā kino, mūzikas un mākslas festivālā RojaL pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas režisēta starpdisciplināra izrāde Kino un mēs, kas izmanto gan kino, gan teātra mākslinieciskos paņēmienus un ir paredzēta skatīšanai video formātā. Tās līdzautori un arī visu lomu atveidotāji ir Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis un improvizācijas teātra aktieris, stand-up komiķis Jānis Skutelis. Kino un mēs centrālā tēma ir Latvijas padomju laiku aktierkino.

Jānis Skutelis, Andris Keišs un Egons Dombrovskis apvienojas projektā Kino un mēs

Ceturtdien, 30. jūlijā, Rojā notiekošajā kino, mūzikas un mākslas festivālā RojaL un vienlaikus arī interneta tiešsaistē visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos Covid-19 pandēmijas laikā tapis eksperiments – Matīsa Kažas režisēta starpdisciplināra izrāde Kino un mēs, informēja projekta pārstāve.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide