Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nacionālisti

Merkele: Vācijai pret nacionālistu kustībām Eiropā jāattiecas ar piesardzību

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka Vācijai ar piesardzību jāattiecas pret nacionālistu kustībām Eiropā, ņemot vērā valsts nacistisko pagātni. Merkele Berlīnē intervijā raidsabiedrībai CNN sacīja, ka Vācijai ir jāstājas pretī populistiem, kas meklē veidus, kā uzrunāt mērenākos atbalstītājus, un jāņem vērā vēstures mācības.

Trampa nacionālisti

Trauksmainie notikumi, kas pirms dažām nedēļām norisinājās savulaik par vislaimīgāko ASV pilsētu atzītajā Šarlotsvilā, atsedza nepatīkamu patiesību – astoņus gadus pēc pirmā melnādainā Savienoto Valstu prezidenta stāšanās amatā daļa amerikāņu joprojām ir svēti pārliecināti, ka viņu valstī saimnieki ir cilvēki ar baltu ādas krāsu.

Krievijas nacionālisti gājienā vēršas pret imigrantiem

Tūkstošiem nacionālistu pirmdien izgāja Maskavas ielās, pieprasot "Krieviju atdot krieviem". Nacionālisti vienojās tradicionālajā Krievu maršā, kurā skandēja pret imigrantiem vērstus saukļus un vicināja melndzeltenos Krievijas impērijas karogus. "Krievi, apvienojieties", "Balto vara", "Krieviju krieviem", skandēja sanākušie.

Britu nacionālisti zaudē vadoni

Lielbritānijas sabiedrībā šonedēļ plašas diskusijas izraisījusi bēdīgi slavenās galēji labējās organizācijas Angļu aizsardzības līga (EDL) līdera Tomija Robinsona negaidītais lēmums par aiziešanu no paša dibinātās pretmusulmaņu kustības, lai turpmāk nevis ar naidīgām ielu demonstrācijām, bet demokrātiskiem līdzekļiem cīnītos pret islāmismu.

Nacionālisti Krievijā vairo starpetnisko spriedzi

Nelielā Krievijas pilsēta Pugačova jau nedēļu ir viens no galvenajiem lielās kaimiņvalsts mediju uzmanības objektiem. Mazpilsētu pārņēmuši etniskie nemieri, kurus izraisīja kāda čečenu jaunieša strīda laikā pastrādātā slepkavība. Lai arī gan noslepkavotā radinieki, gan varasiestādes noliedz notikušā saistību ar etnisku konfliktu, protestētāji neatsakās no prasības izraidīt iebraucējus.

Krievijas nacionālisti: Mēs sakāvām Hitleru, mēs sakausim Putinu

Maskavā svētdien Tautas vienotības dienā par Krievu maršu dēvētajā pasākumā pulcējās tūkstošiem radikālo nacionālistu, vicinot melnidzeltenos Krievijas impērijas karogus, skandinot nacionālistiskus un pret imigrantiem vērstus saukļus, kā arī pieprasot prezidenta Vladimira Putina atkāpšanos.

Maskavas mērija dod zaļo gaismu "krievu maršam"

Maskavas mērija pēc ilgām pārdomām atļāva krievu nacionālistiem 4. novembrī rīkot maršu. Par krievu maršu dēvētais pasākums tomēr nedrīkstēs notikt Krievijas galvaspilsētas centrā, un mērija uzstāj, ka tajā maksimāli pieļaujamais dalībnieku skaits ir 10 tūkstoši.

Krievu nacionālisti pieprasa samazināt līdzekļu piešķiršanu Kaukāza reģionam

Nacionālisti Krievijā sākuši kampaņu Pietiek barot Kaukāzu!, aicinot samazināt reģionam atvēlētos līdzekļus, pretējā gadījumā solot rīkot vērienīgus masu protestus vairākās Krievijas pilsētās. «Lai čaklie kaukāzieši pie sevis kalnos gana aitas un audzē vīnogas, nevis dzīvo uz federālā budžeta rēķina,» nacionālistu organizācijas pārstāvja Vladimira Tora teikto citējis NEWSru.com.

Jauna nacionālistu kustība rada bažas Krievijā

Cilvēktiesību aizstāvji Krievijā pauduši bažas par jaunas krievu nacionālistu organizācijas dibināšanu. Jaunajā kustībā, kurai dots nosaukums Russkije, apvienojušies daudzu agrāko nacionālistu organizāciju līderi un biedri. Jāatgādina, ka pagājušajā mēnesī Maskavas tiesa ārpus likuma pasludināja pēdējo legālo nacionālistu organizāciju Krievijā Kustību pret nelegālo imigrāciju. Tiesa savu lēmumu pamatoja ar to, ka kustības dalībnieku mērķi un aktivitātes ir uzskatāmas par ekstrēmistiskām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide