Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Merkele: Vācijai pret nacionālistu kustībām Eiropā jāattiecas ar piesardzību

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka Vācijai ar piesardzību jāattiecas pret nacionālistu kustībām Eiropā, ņemot vērā valsts nacistisko pagātni. Merkele Berlīnē intervijā raidsabiedrībai CNN sacīja, ka Vācijai ir jāstājas pretī populistiem, kas meklē veidus, kā uzrunāt mērenākos atbalstītājus, un jāņem vērā vēstures mācības.

Runājot par atbalsta pieaugumu nacionālistu partijām daudzviet Eiropā, ko apliecina nedēļas nogalē notikušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Merkele atzina, ka "Vācijā, acīmredzot, uz tām vienmēr jāskatās noteiktā mūsu pagātnes kontekstā, kas nozīmē, ka mums jābūt daudz piesardzīgākiem nekā citiem".

Merkele arī nosodījusi antisemītiska noskaņojuma pieņemšanos spēkā Vācijā, norādot, ka Vācijā "diemžēl vienmēr mūsu vidū ir bijis noteikts skaits antisemītu".

Vācijas valdības komisārs antisemītisma jautājumos Fēlikss Kleins nesen izraisīja rezonansi, paziņojot, ka nevar ieteikt ebrejiem Vācijā nēsāt kipas visur un vienmēr, jo pieaug antisemītisku un pret ebrejiem vērstu uzbrukumu skaits. Savukārt Izraēlas prezidents Ruvens Rivlins kritizēja tādu brīdinājumu, sakot, ka tā ir kapitulācija antisemītisma priekšā un pierādījums tam, ka ebreji Vācijā nav drošībā.

Kanclere arī nosodīja situāciju, ka "līdz pat šai dienai nav nevienas sinagogas, neviena dienas aprūpes centra ebreju bērniem, nevienas skolas ebreju bērniem, kurai nevajadzētu Vācijas policijas apsardzi".

Viņa atzina, ka "diemžēl, gadu gaitā neesam spējuši apmierinoši tikt galā ar šo jautājumu".

Oficiālie statistikas dati, kas publicēti šomēnes, liecina, ka pērn Vācijā pieaudzis antisemītisku un pret ārvalstniekiem vērstu incidentu skaits, lai gan kopumā politiski motivētu noziegumu skaits ir samazinājies.

Komentējot nacionālisma un rasisma pieaugumu Eiropā, Merkele sacīja, ka "tādēļ mēs atbalstām demokrātiju, tādēļ mēs mēģinām rast risinājumus, tādēļ mēs vienmēr cenšamies iejusties otra cilvēka ādā, tādēļ mēs stājamies pretī neiecietībai, tādēļ mēs neesam iecietīgi pret cilvēktiesību pārkāpumiem".

Vācijas kanclere gan atzina, ka ir kļuvis grūtāk pārliecināt cilvēkus par pagātnes mācībām, bet "tās ir jāmāca katrai jaunai paaudzei".

Merkele, kas Vācijas kanclera amatā ir 13 gadus, paziņojusi, ka vairs nekandidēs uz šo amatu pēc tam, kad 2021. gadā beigsies viņas amata termiņš.

Top komentāri

ta nu gan
t
Tā samuldēt! Merkele laikam aizmirsusi, ko pati sadarījusi. Vai tad vāciešu nacionālisti ir tie, kas apdraud ebrejus? Nē, mamma Merkele, tie ir tavi saaicinātie musulmaņi. Vēsture apmetusi loku pa spirāli un atgriezusies citā punktā- tagad vācu nacionālisti ar savu viedokli, ka musulmaņu "bēgļi" nav jāuzņem, ir tie, kas ebrejus pasargās.
skats no malas
s
Labi, ka ir Polija, kur par Likumu un taisnīgumu balso 46% vēlētāju. Labi, ka ir Ungārija, kur par Orbānu balso 52% vēlētāju. Šajās valstīs nav problēmu ar imigrantiem. Un labi, ka ir Itālija, kur par Salvīni balso 34% vēlētāju. Varbūt arī Itālija atveseļosies pēc sociālistu valdīšanas.
Protams
P
ir kļuvis grūtāk pārliecināt cilvēkus par pagātnes mācībām, jo islamistu viesiem no bērna kājas ir mācīts ebrejus iznīcināt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē