Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nāvessods

Irānā ar nāvi sodīts cīkstonis Afkari

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nosodījusi Irānas pieņemto lēmumu ar nāves sodu sodīt cīkstoni Navidu Afkari, kura dzīvība izdzisa sestdien.

Pasaules valstīs mazāk izpilda nāvessodu

Izpildīto nāvessodu skaits pasaules valstīs, kas to neslēpj no sabiedrības, pērn samazinājies ceturto gadu pēc kārtas un sasniedzis zemāko rādītāju pēdējā desmitgadē, teikts cilvēktiesību organizācijas Amnesty International (AI) vakar publiskotajā ikgadējā ziņojumā Nāvessodi un to izpilde.

Bangladešā pakārts reiz ietekmīgs islāmistu partijas līderis

Bangladešā izpildīts nāvessods Motiuram Rahmanam Nizami, kuru valsts notiesājusi par Bangladešas neatkarības kara laikā pastrādātiem noziegumiem. BBC raksta, ka Nizami ir prominentākais no pieciem opozīcijas līderiem, kuram kopš 2013.gada Bagladešā izpildīts nāvessods.Nizami, kurš bijis ministrs un valstī lielākās islāmistu partijas Jamaat-e-Islami vadītājs, notiesāts par izvarošanu, spīdzināšanu un genocīdu - noziegumiem, kuri veikti 1971.

Pērn bendes cirvis cilājies visaktīvāk kopš 1989.gada

Pērn būtiski - par vismaz 50% - pieaudzis reģistrēto nāvessodu skaits. Augstākais soda mērs 2015.gadā izpildīts vismaz 1634 cilvēkiem, un tas ir augstākais rādītājs kopš 1989.gada, liecina _Amnesty International _apkopotā informācija. Lauvas tiesa jeb 89% no reģistrētajiem nāvessodiem izpildīti trīs valstīs - Irānā, Pakistānā un Saūda Arābijā.

Ēģiptes tiesa atceļ nāvessodus 149 islāmistu atbalstītājiem

Ēģiptes apelāciju tiesa trešdien atcēla nāvessodus, kas piespriesti 149 islāmistu atbalstītājiem par policistu nogalināšanu pūļa uzbrukumā policijas iecirknim, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.Tiesa nolēma, ka lieta pret apsūdzētajiem šajā uzbrukumā, kurā 2013.gada 14.augustā netālu no Kairas tika nogalināti 13 policisti, jāizskata atkārtoti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide