Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nekā personīga

Aizdomas par miljonu afēru austrumu robežas izbūvē

Šonedēļ Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturēja bijušo robežsardzes priekšnieku ģenerāli Normundu Garbaru un ceļubūves firmas Igate valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku Māri Peilānu. IDB robežsardzes amatpersonas un būvfirmas darbiniekus tur aizdomās par nelikumībām austrumu robežas būvniecībā, kur Igate uzvarējusi 40 miljonus eiro vērtos iepirkumos, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Ar Čakšas bijušo vīru saistīta firma no veselības budžeta saņēmusi nepilnu miljonu

Ar šo gadu veselības aprūpē bija paredzēts ieviest divus pakalpojumu grozus – vienu tiem, kas maksā nodokļus, otru – nemaksātājiem. Lai iedzīvotājus pareizi sašķirotu, vajadzēja izveidot sistēmu, kam valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra divus miljonus eiro. Jaunā veselības ministre, Ilze Viņķele (A/P) šonedēļ paziņoja, ka ap 600 tūkstošiem no šīs naudas, iespējams, iztērēti negodīgi. Naudu saņēma veselības ministres Andas Čakšas bijušā dzīvesbiedra uzņēmums, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Raidījums: Gerhards pirms vēlēšanām sola pudeļu depozīta sistēmu; idejai maz atbalstītāju

Trīs dienas pirms gadumijas Vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) paziņoja, ka Latvijā līdz 2020.gadam ieviesīs pudeļu depozīta sistēmu, kad nododot tukšos stikla, plastmasas vai skārda iepakojumus par katru varēs saņemt 10 centus. Tā ir priecīga ziņa dabas draugiem, taču pretrunā ar līdzšinējo zaļās politikas veidotāju rīcību. Var izrādīties, ka apņemšanās ieviest sistēmu ir tikai Gerharda un viņa partijas biedru izvēlēta tēma priekšvēlēšanu kampaņā, apzinoties, ka vēlētājiem ideja patīk, taču ietekmīgu pretinieku dēļ tas nebūs jādara. Līdzšinējie mēģinājumi ir bijuši neveiksmīgi. Iebildumi bijuši pašvaldībām, atkritumu biznesam un tirgotājiem. Arī tagad atbalstītāju rindas nav kļuvušas kuplākas, ziņo TV3 raidījuma Nekā Personīga.

Nekā personīga: Atklāta sistemātiska nolaidība Finanšu policijā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policiju (FP) kritizē par nespēju izmeklēt nodokļu afēras, no kurām daudzām jau ir desmit un vairāk gadu sena vēsture - iesaistītie uzņēmumi ir pamesti, direktori pazuduši, vainīgās personas nav noskaidrotas un par notikumu liecina tikai statistika, svētdien vakarā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Nekā personīga: Ceturtais Trukšņa - Krūmiņa lietā aizturētais ir uzņēmējs Anrī Kursītis

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš caur trešajām personām varētu būt finansējis divas partijas No sirds Latvijai un ZZS. Kopumā abām partijām pārskaitot aptuveni 135 000 eiro. Uz šo secinājumu pamata KNAB šonedēļ aizturēja Krūmiņu un finansēšanas shēmas līdzdalībniekus Jūrmalas mēru Gati Truksni, finanšu konsultantu Jorenu Raitumu un pārvietojamo tualešu uzņēmēju Anrī Kursīti, ziņo TV3 raidījuma Nekā personīga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide