Laika ziņas
Šodien
Migla

Novadi

Novadu apvienošana pētnieku prātulās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) trešdien sarīkoja speciālu pasākumu, kurā tika demonstrēti Latvijas Bankas, Latvijas Mobilā telefona (LMT) un Latvijas Universitātes (LU), kā arī Karšu izdevniecības Jāņa sēta pētījumi, kas turpināsies līdz pat administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanai. "Ja nemainām neko, liela daļa Latvijas pašvaldību arī turpmāk būs spiestas iztikt ar esošo funkciju uzturēšanu, neradot jaunas iespējas. Reformas uzdevums ir apturēt pašvaldību attīstības lejupejošo spirāli," paziņoja ministrs Juris Pūce (AP). "Šeit ir dati, kas palīdz veidot ministrijas pozīciju."

VARAM veiks izmaiņas sākotnēji piedāvātajā novadu robežu kartē

Pēc apspriedēm ar pašvaldību deputātiem par administratīvi teritoriālo reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) norāda, ka, visticamāk, ministrijas sākotnēji piedāvātajā pašvaldību robežu reformas kartē parādīsies izmaiņas, vēstī LNT Ziņas.

Rucavu reklamē ar politiskajām kaislībām

Klausoties Rucavas novada domnieku sacītajā, var rasties asociācijas ar realitātes šovu Izdzīvotāji vai viesizrādi brīvdabas estrādē, kur tiek izspēlētas lauku dzīves ainiņas ar cīņām par ietekmi pat vienā ģimenē. Arī Rucavas domē viens brālis – Guntis Rolis – ir pret otru brāli – Andi Roli –, bet priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra (ZZS) atbalstīja savas māsīcas Irēnas Šustas atbrīvošanu no domes vadītājas amata. "Tā ir Rucavas nacionālā īpatnība," Dienai notiekošo skaidroja Rolis, nekautrējoties piebilst, ka «tas ir stulbi un man ir kauns". 

Mazie novadi grib uz koalīcijas sēdēm

Lai iestātos par mazo novadu saglabāšanu, 39 pašvaldības ar mazāk nekā 5000 iedzīvotājiem plāno veidot savu apvienību. To trešdien pēc šīs grupas pašvaldību vadītāju sapulces, kas notika Latvijas Pašvaldību savienībā, apstiprināja Durbes novada domes priekšsēža vietnieks Andrejs Radzevičs, kurš Induļa Emša (ZZS) valdībā bija arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs.

Līdz gada beigām sola uzstādīt bankomātus visu novadu centros

Lai gan Latvijā aizvien populārāki kļūst bezskaidras naudas norēķini, izmantojot bankas kartes un internetbanku, tomēr vēl aizvien daudzi iedzīvotāji priekšroku dod skaidrai naudai. Turklāt ne visās tirdzniecības vietās ņem pretī bankas kartes, tāpat tikai ar skaidru naudu var norēķināties, piemēram, tirgū vai par mājražotāju precēm.

Gerhards: Pierīgas reģioni ir pietiekami spēcīgi, lai varētu veidot sadarbības teritorijas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) uzskata, ka Pierīgas reģioni pēdējos gados ir tik labi attīstījušies, lai varētu veidot sadarbības teritorijas, kā to paredz viens no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajiem administratīvi teritoriālās reformas modeļiem.

Vairākus gadus pēc reformas dažas pašvaldības apsver apvienošanos

Sestajā gadā pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas Latvijā ir vairāki novadi, kas apsver iespēju nākotnē pievienoties kādam no reģionālās attīstības centriem, piektdien vēsta laikraksts Diena. "Tas nav šā brīža jautājums, bet, ja gribam ne tikai funkcionēt, bet arī attīstīties, perspektīvā tā ir jādara," Dienai atzina Apes novada domes priekšsēde Astrīda Harju (Vienotība).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide