Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Obligātā veselības apdrošināšana

Gaidot apdrošināšanu visiem

Valdība šonedēļ lems par jaunās veselības apdrošināšanas sistēmas stāšanās spēkā atlikšanu līdz 2021. gada janvārim. Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) vēl pirms stāšanās amatā bija paziņojusi, ka divu grozu veselības aprūpes sistēmu neatbalsta. Viņas ieskatā šāda sistēma nemazinātu ēnu ekonomiku, un bija ļoti daudz personu grupas, kuras varēja palikt bez veselības aprūpes. Arī nozarē strādājošie jau iepriekš bija pauduši kritiku par divu grozu sistēmu un uz Viņķeles piedāvājumu, kas paredz veselības apdrošināšanu veikt caur sociālās apdrošināšanas iemaksām, raugās atzinīgi, tam iegūstot konkrētākas aprises.

Viņķele neapdrošinātajiem piedāvās noteikt mazu, bet obligātu iemaksu

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) jaunajā veselības apdrošināšanas sistēmā piedāvās neapdrošinātajiem noteikt mazu, bet obligātu iemaksu, kas faktiski nozīmēs vienota veselības aprūpes pakalpojumu groza ieviešanu Latvijā, aģentūrai LETA sacīja politiķe.

IT problēmu dēļ apdrošināto pacientu statuss tiešsaistē nav pieejams

Informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras problēmu dēļ Nacionālais veselības dienests (NVD) gada sākumā nebūs spējīgs dzīvē ieviest likuma izmaiņas, kas paredz medicīnas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem dalīt divos grozos - pamata un pilnajā, kas pieejami atkarībā no veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

E-veselībai jāpiestiķē dati

Neapmierinātību ar eveselības darbību papildinājušas bažas par valsts obligāto veselības aprūpes sistēmu. Jau janvārī ārstam e-veselībā būs jāredz, vai pacientam pienākas tikai minimālais pakalpojumu grozs vai pilna valsts apmaksāta veselības aprūpe, taču vēl nav izveidota sistēma, lai to nodrošinātu. Tāpat nav skaidrības, cik cilvēkiem būs jāveic iemaksas, lai apdrošināšanā iekļautos. Līdz ar to arī grūti prognozēt papildinājumu veselības aprūpes budžetam. Veselības ministrijā (VM) gan sola, ka darbi tiks paveikti laikus un 1. janvārī problēmu nebūs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide