Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Opera

Koncertā godinās Jāņa Zābera piemiņu

Ja vien izcilais latviešu opertenors Jānis Zābers vēl būtu mūsu vidū, viņš 11. augustā svinētu savu 85. jubileju. Leģendārā operdziedātāja talanta cienītāji tiek aicināti uz viņa 85 gadu jubilejas piemiņas koncertu īpaši veidotajā brīvdabas estrādē pie Jāņa Zābera memoriālā muzeja Vecais ceplis dzimtajos Lubānas novada Meirānos šo svētdien, 23. augustā, plkst. 15.00. Ieeja koncertā būs bez maksas. Estrādē būs soli, taču apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī savus krēsliņus un paklājus.

Dziedāt ir tāpat kā elpot

Kad sazvanu Kārli, viņš kā allaž labā noskaņojumā. Nupat ar dēlu – Kārli Miesnieku junioru – palīdzējuši piekārtot vienu dārzu. Kopš pašam lauku nav, labprāt pierunājams uz tādiem darbiem. Sēdējis ābelei galotnē un gandrīz vai zāģējis zaru, uz kura sēž, – Kārlis nosmej. Tagad, pavasarī, esot labākais laiks, lai vecos zarus izzāģētu.

Ziemassvētku dāvanas no Birgitas Nilsones

Šogad savu starptautisko reputāciju ir nostiprinājis Birgitas Nilsones fonds. Tas darbojas Zviedrijas Karaliskās mūzikas akadēmijas paspārnē un savas aktivitātes velta leģendārās zviedru dziedātājas mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai, turklāt dara to radoši un gaumīgi

Turkmenistānā pēc 19 gadu aizlieguma atkal izrādīta opera

Pirmā operas izrāde pēc teju 19 gadus pastāvējušā aizlieguma otrdien notikusi Turkmenistānā, kur autoritārais līderis Sapurmurats Nijazovs 2001.gadā bija deklarējis, ka šī mākslas forma "nav savienojama ar turkmēņu mentalitāti".

Tā vienkārši notika. Intervija ar komponistu Rihardu Dubru

Manas operas stāsts nav ne par politiku, ne vēsturi, mans stāsts ir par mīlestību, uzsver komponists Rihards Dubra (55). Jau pavisam drīz viņš klausītāju vērtējumam nodos savu Suitu sāgu, taču sarunā ar SestDienu dalās pārdomās arī par politiku, tās attiecībām ar baznīcu un sistēmu, kas nereti visvairāk traucē tieši vistalantīgākajiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide