Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Oskari

Šī vairs nav vīriešu pasaule?

No slavenās bondiānas veidotajiem stereotipiem līdz mūsdienu pārprastajam feminismam un skarbajai statistikai tam visam pa vidu. Tieši tik sarežģīta ir sievietes loma kinopasaulē. Kā un vai vispār var teikt, ka tā mainās?

Green Book un Roma iegūst katra trīs Oskarus

ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanas ceremonijā, kas svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) norisinājās Losandželosā, režisora Pītera Farellija kinolente Green Book (Ceļvedis) un meksikāņu režisora Alfonso Kuarona drāma Roma katra ieguvusi trīs Oskarus, tostarp Green Book atzīta par labāko filmu.

Melnbaltie Oskari un autori

Otrdien tika paziņotas ikgadējās Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācijas, kas no jauna atgādināja par kinodzīves cikliskumu. Oskari tradicionāli noslēdz gada ritmu, pavelk treknu svītru aizgājušā gada kino tendencēm. Pat ja šīs balvas pamatfokuss vienmēr ir bijis Amerikas kino, Oskara atskaņas parasti ir globālas – tāpat kā Amerikas kinoindustrijas ietekme.

Cik reālas ir latviešu filmas iespējas tikt pie Oskara?

Iemesls, kālab man lūdza uzrakstīt šīs nedēļas aktuālo viedokli, ir Latvijas filmas izvirzīšana Oskaram. Kā jau ziņots un rakstīts septembra sākumā, Nacionālā kino centra izveidotā ekspertu komisija nolēma uz Oskariem sūtīt režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu Turpinājums. Jā, tā ir arī viena no sešpadsmit filmām programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Izvirzīšana Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars atlasei ir viens no kinodzīves cikliskuma apliecinājumiem.

Bez pārspīlējumiem

Negaidīti, taču "oskaršovā" iztika bez pārspīlētiem politkorektiem žestiem un pat feministiskais patoss tika lietots ar mēru

Ūdens forma iegūst labākās filmas un labākā režisora apbalvojumu; labākais aktieris - Oldmens

Losandželosā 90. ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanas ceremonijā apbalvojumu par labāko režisora darbu saņēma Giljermo del Toro par darbu filmā Ūdens forma (The Shape of Water), tā arī atzīta par pēdējā gada labāko filmu. Savukārt apbalvojumu par labāko aktieri saņēma Gerijs Oldmens par Vintstona Čērčila lomas atveidošanu filmā Tumšākā stunda.

Oskara balvu nominācijās dominē The Shape of Water

ASV Kinoakadēmijas jeb Oskara balvu nominācijās šogad dominē režisora Giljermo del Toro fantastikas filma The Shape of Water (Ūdens forma), kas nominēta 13 balvām svarīgākajās kategorijās.

Ķibele šovā

Svētdien Losandželosā notikusī Oskara pasniegšanas ceremonija bija lemta rekordiem un iekļūšanai vēsturē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide