Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Oskari

Labākā Oskara ceļvedis

91. Amerikas Kinoakadēmijas balvas ceremonijā labākās filmas Oskaru ieguva Ceļvedis. Vai mēs šo filmu skatīsimies arī pēc pieciem gadiem?

Izlaboto kļūdu nakts

91. ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija Losandželosā izvērtās politkorektuma paraugstundā

Cik reālas ir latviešu filmas iespējas tikt pie Oskara?

Iemesls, kālab man lūdza uzrakstīt šīs nedēļas aktuālo viedokli, ir Latvijas filmas izvirzīšana Oskaram. Kā jau ziņots un rakstīts septembra sākumā, Nacionālā kino centra izveidotā ekspertu komisija nolēma uz Oskariem sūtīt režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu Turpinājums. Jā, tā ir arī viena no sešpadsmit filmām programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Izvirzīšana Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars atlasei ir viens no kinodzīves cikliskuma apliecinājumiem.

Bez pārspīlējumiem

Negaidīti, taču "oskaršovā" iztika bez pārspīlētiem politkorektiem žestiem un pat feministiskais patoss tika lietots ar mēru

Ūdens forma iegūst labākās filmas un labākā režisora apbalvojumu; labākais aktieris - Oldmens

Losandželosā 90. ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanas ceremonijā apbalvojumu par labāko režisora darbu saņēma Giljermo del Toro par darbu filmā Ūdens forma (The Shape of Water), tā arī atzīta par pēdējā gada labāko filmu. Savukārt apbalvojumu par labāko aktieri saņēma Gerijs Oldmens par Vintstona Čērčila lomas atveidošanu filmā Tumšākā stunda.

Oskara balvu nominācijās dominē The Shape of Water

ASV Kinoakadēmijas jeb Oskara balvu nominācijās šogad dominē režisora Giljermo del Toro fantastikas filma The Shape of Water (Ūdens forma), kas nominēta 13 balvām svarīgākajās kategorijās.

Ķibele šovā

Svētdien Losandželosā notikusī Oskara pasniegšanas ceremonija bija lemta rekordiem un iekļūšanai vēsturē.

Oskari mēnessgaismā

Režisora Berija Dženkinsa drāma neļauj izsapņot Kalifornijas sapņus.

Oskaru iegūst Moonlight, kļūdas pēc nosauc La La Land

Losandželosā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) notika ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja mūzikls La la Land, kas ieguva sešus Oskarus, bet par labāko filmu tika atzīta Moonlight (Mēnessgaisma).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide