Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

Ostu likums

Saeimas komisija noraida vienota ES regulējuma nepieciešamību ostu pakalpojumiem

Saeimas Eiropas lietu komisija šodien nolēma atbalstīt Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto pozīciju, tādējādi noraidot vienota Eiropas Savienības (ES) regulējuma nepieciešamību ostu pakalpojumiem.Eiropas Komisijas izstrādātais regulas projekts cita starpā paredz atklātu konkursu rīkošanu par atsevišķu pakalpojumu nodrošināšanu ostās, kā arī pienākumu ostu pārvaldēm nodrošināt finanšu caurskatāmību.

Komisija aicina ostu reformu izstrādē piesaistīt Pasaules Bankas ekspertus

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.aprīlī, iepazīstoties ar Satiksmes ministrijas starpziņojumu par esošā ostu pārraudzības un pārvaldības modeļa efektivitāti, aicināja atbildīgo ministriju ostu darbības izvērtēšanā piesaistīt neatkarīgus Pasaules Bankas ekspertus.

Ostu likumu nesteigs grozīt

Lai arī atklātībā nākuši vairāki gadījumi, kas apliecina nepieciešamību pārskatīt esošo ostu darbības regulējumu,  politiķi visdrīzāk ar izmaiņām Ostu likumā nesteigsies un visticamāk, ka vispirms ostu darbā jaunas vēsmas mēģinās panākt ar ostu nolikumu pilnveidošanu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums De facto. Ostu nolikumu, atšķirībā no likuma, var apstiprināt tikai ar Ministru kabineta balsojumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide