Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Patvēruma meklētāji

ANO: Piespiedu pārvieto personu skaits pasaulē sasniedzis jaunu rekordu

Vairāk nekā 70 miljoni cilvēku 2018. gada beigās reģistrēti kā bēgļi vai piespiedu kārtā pārvietotas personas, trešdien paziņoja ANO. Tas ir augstākais pārvietoto personu skaits, kāds reģistrēts kopš Apvienoto Nāciju bēgļu augstākā komisāra biroja (UNHCR) izveidošanas 1950. gadā. 2017. gada beigās piespiedu pārvietoto personu skaits saskaņā ar ANO aplēsēm sasniedza 68,5 miljonus.

ES pērn piešķīrusi aizsardzību 333 355 patvēruma meklētājiem

Eiropas Savienība (ES) pagājušajā gadā piešķīrusi aizsardzību 333 355 patvēruma meklētājiem, kas ir par gandrīz 40% mazāk nekā 2017.gadā, ceturtdien paziņojis ES statistikas birojs Eurostat. Vislielākā grupa, kam piešķirta aizsardzība, ir sīrieši, kuri veido 29% no kopskaita. Sīriešiem seko afgāņi, kas sastāda 16% no kopskaita, un irākieši, kas veido 7% no kopējā skaita.

ES turpina sarukt patvēruma pieprasījumu skaits

Eiropas Savienībā (ES) pērn turpināja sarukt patvēruma pieprasījumu skaits, un šobrīd tas ir tādā līmenī, kāds nav pieredzēts kopš 2014.gada, liecina trešdien izplatītie Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) dati.

Pērn latviešu valodas kursu beiguši 60 patvēruma meklētāji

Pērn projektā Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām latviešu valodas kursu pabeigušas 60 starptautiskās aizsardzības personas jeb patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, bet kursu par Latviju - vēl 77 personas, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Rasa Saliņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide