Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pensionāri

Lietu par minimālās vecuma pensijas pārrēķinu nodod jaunai izskatīšanai

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments 16.martā administratīvajā lietā par minimālo vecuma pensiju atcēlis Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tika noraidīts pieteicēja pieteikums par vecuma pensijas pārrēķinu, un lēmis nodot lietu jaunai izskatīšanai, informēja tiesa.

Pēc 30–40 gadiem pensionāri dzīvos un strādās ilgāk

Kamēr X paaudzei, kas dzimusi XX gs. 70. gados, ir svarīgs savs īpašums un droši iekrājumi, tikmēr mileniāļi, kas dzimuši 80. gados un 90. gadu pirmajā pusē, drīzāk izvēlas aizraujošu dzīvi šeit un tagad.

Pensiju piegādi dzīvesvietā iespējams izvēlēties, sazinoties ar VSAA

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, tiem klientiem, kas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju saņem Pasta norēķinu sistēmā (PNS) vai bankas kontā kredītiestādē un kas vēlas turpmāk saņemt to savā dzīvesvietā, ir jāvēršas ar iesniegumu VSAA, portālu Diena.lv informē Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Nākotnes pensionāri var būt pašreizējo zemo algu gūstekņi

Dinamika ir pozitīva, taču, lai izskaustu nabadzību vecāka gadagājuma ļaužu vidū, ar to ir par maz. Runa ir par vidējās vecuma pensijas izmaiņu tendencēm Latvijā. Kopš XXI gadsimta sākuma vidējās vecuma pensijas apmērs Latvijā ir gandrīz četrkāršojies. Cenas šajā laika periodā nav augušas tik strauji, un nosacīti var runāt arī par pensionāru pirktspējas palielināšanos.

Siliņš: Katrs solis pensionāru veselības aizsardzības uzlabošanai ir pareizs

Katrs solis pensionāru veselības aizsardzības uzlabošanai ir solis pareizā virzienā, komentējot Veselības ministrijas (VM) ieceri no nākamā gada atcelt pensionāriem desmit eiro pacienta līdzmaksājumu par katru slimnīcas gultā pavadīto dienu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs, Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide