Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pierobeža

Kā mēs pēdējos mohikāņus meklējām

Mērķtiecīgi apceļot tieši pierobežu ir lielisks veids, kā saprast, kādā valstī vispār dzīvojam. Tas palīdz apkopot visas galējības – sastapt gan īstu kurzemnieciskumu, gan īstu latgaliskumu – un saprast, kas valstij un tās drošībai ir galvenais

Pierobežas joslā aiztur lietuviešus - ūdenslīdēja un maskēšanās tērpos

Piektdien, 10.janvārī, Riču ezera krastā robežsargi aizturēja 2 Lietuvas pilsoņus, kuri pierobežas joslā uzturējās pretlikumīgi – bez speciālajām caurlaidēm. Turklāt aizturētie vīrieši bija visai netradicionāli ģērbušies – viens – ūdenslīdēja kostīmā, bet otrs – maskēšanās tērpā ar sejas masku, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Lietuvieši pierobežā nāk mainīt latus pret eiro

Latu apmaiņā pret eiro Latvijas pierobežas novados iesaistījušies arī lietuvieši. Pastiprināta kaimiņzemes iedzīvotāju interese par eiro novērota Vecumnieku novada Skaistkalnē.

Liepnas pagastā atrod kaujas granātu

Ceturtdien, 12.decembrī, robežsargi, apsekojot pierobežas joslu, no kāda vietējā iedzīvotāja saņēma informāciju par mežā atrastu rokas granātai līdzīgu priekšmetu, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore  Kristīne Pētersone.

Par 649,9 miljoniem latu aicina attīstīt Latvijas pierobežu

Šodien Igaunijas un Lietuvas pierobežā esošās Latvijas pašvaldības nosūtījušas vēstuli Ministru kabinetam un Saeimai, aicinot jaunajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā veidot 649,9 miljonu latu vērtu Lietuvas un Igaunijas pierobežas attīstības programmu.Vēstulē pašvaldības norāda, ka nākamajā plānošanas periodā ir paredzēts atbalsts Austrumu pierobežas infrastruktūrai, kā arī uzņēmējdarbību veicinošai infrastruktūrai jūras piekrastē, tādēļ īpašu programmu būtu jāparedz arī pierobežas attīstībai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide